Podsumowanie 9. kolejki spotkań naszych drużyn. Dwa zwycięstwa i remis

Podsumowanie 9. kolejki spotkań naszych drużyn. Dwa zwycięstwa i remis

Dobrze w 9. kolejce spotkań IV ligi wschodniej zaprezentowały się drużyny z naszego powiatu. Swoje mecze wygrały MKS Limanovia i Sokół Słopnice. Orkan Szczyrzyc podzielił się punktami z Okocimskim Brzesko, remisując 2-2.

Po pewne zwycięstwo jechali do Drwini piłkarze MKS Limanovii. Wszak po 6 kolejkach gospodarze tego pojedynku, czyli zawodnicy GKS Drwinia, to drużyna, która do tej pory zgromadziła 10 pkt., a trójkolorowi od początku rozgrywek jasno i głośno mówią o swoich aspiarcjach i walce o awans do III ligi. 

Zwycięstwo w doliczonym czasie gry dał Sebastian Jacak

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 41. min. dla gospodarzy. Jej autorem był Krokosz. Po zmianie stron w 65. min. wyrównał Pławecki, a w doliczonym czasie gry, zwycięstwo Limanovii dał Sebastian Jacak, który najpierw strzelił precyzyjnie z rzutu wolnego, a później z kontry dołożył drugiego swojego gola w tym meczu.

Sokół wywalczył cenne 3 punkty. Kolejna bramka Patryka Nowaka

Zadowoleni z siebie mogą być piłkarze Sokoła Słopnice. Po zaciętym meczu z Watrą Białka Tatrzańska wywalczyli cenne 3 pkt. Bramki w tym spotkaniu dla gości strzelali – Patryk Nowak, dla którego była, to już 9. bramka w tym sezonie oraz Paweł Grucel i Dominik Pach. Ten ostatni może być z siebie podwójnie zadowolony. Nie dość, że przypieczętował wygraną dla swojej drużyny, to na dodatek jego strzał wylądował w okienku bramki gospodarzy. Przed tygodniem Dominik również strzelił gola w meczu z Wierchami Rabka.

Remis uratował Michał Tabor

W Brzesku o zwycięstwo z Okocimskim walczył Orkan Szczyrzyc. Do 85. min. gospodarze prowadzili 2-1. Cenny remis jednak uratował weteran „klasztornych” – Michał Tabor. Po pierwszej połowie było 1-1. Na listę strzelców wpisali się dla gospodarzy – Michał Waśko, a dla Orkana Marcin Krywoborodenko. 

Okocimski po przerwie podwyższył na 2-1 w 73. min., a strzelcem gola był ponownie Waśko.

W 10. kolejce wszystkie mecze grają „u siebie”

26 i 27 września nasze drużyny zagrają mecze 10. kolejki na swoich obiektach. W sobotę o godz. 16.30 Sokół zagra z Rylovią. W niedzielę o godz. 16. MKS Limanovia podejmie Okocimskiego Brzesko. Również o tej samej porze Orkan Szcyrzyc zmierzy się z rezerwami Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

W tabeli IV ligi wschodniej na 4. miejscu jest Sokół Słopnice. Podopieczni Wojciecha Tajdusia w ośmiu meczach zgromadzili do tej pory 16 pkt. Tuż za plecami Sokoła jest MKS Limanovia. Drużyna prowadzona przez Piotra Kapustę z dorobkiem 15 „oczek” jest piąta po rozegraniu do tej pory 6 spotkań.

Z kolei Orkan Szczyrzyc po siedmiu rozegranych spotkaniach na swoim koncie ma siedem punktów. Kordian Wójs, trener drużyny, musi zmobilzować swoich zawodników, aby w niedzielę zagrali na wysokim poziomie, bo mecz Termaliką na pewno do łatwych nie będzie należał.

Zobacz również