Spacerem na Kiczorę Kamienicką

Spacerem na Kiczorę Kamienicką

Ciepłe dni sprzyjają wędrówkom górskim. Zachęcamy do skorzystania ze ścieżki spacerowej na Kiczorę Kamienicką. Niedawno dzięki Stowarzyszeniu „Wszyscy dla Szczawy” udało się odnowić oznakowanie.

Czerwony szlak spacerowy rozpoczyna się w centrum Szczawy i biegnie doliną potoku Głębieniec, słynnego ze względu na właściwości zdrowotne. Po drodze mija się os. Łuszczki, gdzie znajduje się zabytkowa kapliczka skrzynkowa oraz pozostałości drewnianej zabudowy. Wyżej również znajdują się osiedla. Trasa częściowo biegnie asfaltem, częściowo między polami uprawnymi i łąkami, a także przez las. Szlak jest łagodny i mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku. Na przejście wystarczy ok. 2 godzin. Szczyt Kiczory Kamienickiej to rozległa polana, z której można podziwiać piękne widoki. Znajduje się tam charakterystyczna, widoczna z daleka, wieża przekaźnikowa.

Będąc w Szczawie, warto skorzystać z oferty Pijalni Wód Mineralnych. W pobliżu usytuowane są dwa kościoły – zabytkowy drewniany i murowany pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Zobacz również