Wczoraj 13, a dzisiaj 2 osoby z powiatu limanowskiego zakażone koronawirusem

Wczoraj 13, a dzisiaj 2 osoby z powiatu limanowskiego zakażone koronawirusem

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 68 osób z Małopolski. To 43 kobiety i 25 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat. Wśród zakażonych są dwie osoby z powiatu limanowskiego.

Wczoraj sanepid w Limanowej poinformował o 13 osobach zakażonych koronawirusem.  zmarła 52-letnia kobieta z powiatu limanowskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To ósma ofiara koronawirusa w powiecie limanowskim.

Również wczoraj WSSE w Krakowie poinformowała o kolejnych 324 ozdrowieńcach z naszego województwa, spośród których 120 osób, to mieszkańcy naszego powiatu. Dzisiejszy raport krakowskiego sanepidu mówi o 10 osobach, które wygrały walkę z koronawirusem.

Natomiast dzisiaj WSSE w Krakowie potwierdził zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 68 osób. To 43 kobiety i 25 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (17 osób), powiatu nowotarskiego (8 osób), krakowskiego i wadowickiego (po 6 osób), tatrzańskiego, nowosądeckiego, myślenickiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), oświęcimskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa, Nowego Sącza i powiatów: chrzanowskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, suskiego, olkuskiego, miechowskiego (po 1 osobie).

Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8420 osób. Liczba zgonów w naszym województwie spowodowanych COVID-19 wynosi 152.

Źródło: WSSE w Krakowie.


Zobacz również