We wrześniu zawodnicy LKS Witów Ski z powodzeniem startowali w zawodach nartorolkowych. Wyniki podsumowuje trener Krzysztof Jarosz

– W tym roku zawodnicy LKS Witów Ski Mszana Górna częściej niż w poprzednich latach startują na nartorolkach. Przyczyną jest odwołanie innych zawodów, w tym biegów przełajowych i ulicznych – informuje trener Krzysztof Jarosz

5 września Wioleta Opyd w biegu ze Słopnic do Zalesia (7 km pod górę) zwyciężyła w kategorii wiekowej do lat 18.

5 – 6 września zawodnicy LKS Witów Ski startowali również w Jeleniej Górze – Sobieszowie. W biegu techniką klasyczną 2. miejsce zajął Bogusław Gracz, 3. – Aleksandra Kołodziej, a 8. – Jan Kopyciński. Bogusław Gracz (43 l.) to aktualny mistrz świata weteranów w biegach narciarskich. W drugim dniu zawodów w biegu techniką łyżwową o zwycięstwo do ostatnich metrów walczyła Aleksandra Kołodziej, ostatecznie zajmując 2. miejsce. Bogusław Gracz tym razem był tuż za podium. Wśród juniorek młodszych 18. miejsce zajęła Patrycja Smoter. Po raz pierwszy na nartorolkach wystartowały Oliwia Dawiec (13. miejsce wśród młodziczek), Zuzanna Nowak i Martyna Kuczaj (7. i 8. miejsca w grupie do lat trzynastu).

Z kolei 12 i 13 września w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski składające się z trzech konkurencji – prologu, biegu dystansowego stylem klasycznym i biegu pościgowego techniką łyżwową. Wśród juniorek 2. miejsce zajęła Klaudia Kaleta z Kasiny Wielkiej (LKS Markam Wiśniowa), a trzecia była Ewelina Kołodziej z Łętowego (LKS Witów Ski Mszana Górna). W klasyfikacji open zajęły odpowiednio 4. i 7. miejsce. Wśród zawodniczek do 15 lat bardzo dobrze pobiegły debiutujące w zawodach na nartorolkach Oliwia Dawiec, Zuzanna Nowak i Martyna Kuczaj, zajmując odpowiednio 12., 16. i 21. lokatę.

Aktualnie zawodnicy przygotowują się do kolejnych startów.

źródło: Krzysztof Jarosz/ LKS Witów Ski; oprac. MAG