– Wielu ludzi mówi, że książka głęboko wzrusza, więc jedno z jej głównych założeń się spełnia – stwierdza młody pisarz, Mateusz Kęska

– Wielu ludzi mówi, że książka głęboko wzrusza, więc jedno z jej głównych założeń się spełnia – stwierdza młody pisarz, Mateusz Kęska

Pochodzi ze Słopnic. Jest uczniem klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej. Jego największa pasja to pisanie. Niedawno wydał powieść pt. „Życie usłane kolcami”.

„Życie usłane kolcami” to dwie historie, które się łączą. Młoda dziewczyna dowiaduje się o tym, że jest w ciąży. Jak się okazuje, jej najbliższe otoczenie nie ma zamiaru jej wspierać. Staje więc przed wielkim dylematem.

Życie jest dla mnie najlepszą inspiracją. Poniekąd to właśnie moja historia lub znane mi historie osób adoptowanych przyczyniły się do publikacji o tej tematyce. Chcę również, by ludzie pamiętali, co jest w życiu naprawdę ważne, i że życie ludzkie to nie sprawa poglądów, bo prawda jest jedna. Książka jest pewnym manifestem przypominającym o rzeczach ważnych i trudnych – podkreśla Mateusz Kęska w rozmowie z naszym portalem.

Dla młodego pisarza inspirujące są także książki, po które sięga. Chętnie czyta powieści Katarzyny Bondy.

Nadal chciałbym pisać i rozwijać się, ale obecnie mam od tego przerwę. Pisanie książki to proces trudny i wyczerpujący. Cieszę się, że z Bożą pomocą udało mi się wydać tę książkę, i że została tak ciepło przyjęta. Wielu ludzi mówi, że książka głęboko wzrusza, więc jedno z jej głównych założeń się spełnia.  Warto zaznaczyć, że książka jest dobra nie tylko dla młodzieży. Jest tak samo dobra dla dorosłych i starszych – dodaje licealista.

Kupując książkę Mateusza Kęski, można wesprzeć Dom Dziecka w Żmiącej. Młody autor jest otwarty na współpracę z bibliotekami i innymi instytucjami w zakresie spotkań autorskich w przyszłości.

„Życie usłane kolcami” można zamawiać pod numerem tel. 57715378 lub poprzez stronę www.ksiazkimateusza.com.

 fot. Mateusz Kęska, screeny z filmu promocyjnego

Zobacz również