Zakończyły się XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Zakończyły się XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Koncert zespołu „Sabionetta” zakończył XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, w trakcie których przebyliśmy drogę od średniowiecznych śpiewów sakralnych, przez renesansowe melodie ze złotych czasów Królestwa Polskiego, aż po barokowe dzieła największych mistrzów. Wszystko w przepięknej oprawie limanowskiej bazyliki Matki Boskiej Bolesnej – podsumowują organizatorzy.

Warszawski zespół muzyki dawnej „Sabionetta” pod dyrekcją Agnieszki Obst-Chwały zaprezentował cały przekrój muzyki renesansowej do słów anonimowych poetów, ale również takich osobistości jak Mikołaj Rej czy Jan Kochanowski. Koncert składał się z instrumentalnych wykonań oraz utworów śpiewanych. Słuchacze po raz kolejny mieli niezwykłą okazję do spotkania z unikatowymi instrumentami takimi jak lira da braccio czy fidel, a po koncercie także do rozmowy z artystami i zakupu płyt zespołu.

Piątkowy koncert zakończył tegoroczny festiwal, który odbywał się w szczególnej atmosferze i w wyjątkowych warunkach. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, koncerty odbywały się w reżimie sanitarnym, jednak widownia nie zawiodła.

XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”. Od dwudziestu trzech lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

Zobacz również