Złoty jubileusz zespołu szkolnego "Consonans". Z zespołem żegna się Leszek Mordarski, który już wyznaczył swojego następcę

Złoty jubileusz zespołu szkolnego "Consonans". Z zespołem żegna się Leszek Mordarski, który już wyznaczył swojego następcę

Zespół "Consonans" świętował złoty jubileusz 50 lat swojej działalności. Uroczystości planowano od początku roku, ale epidemia i obostrzenia sanitarne zmieniły charakter tego wydarzenia.

Rozpoczęło się ono w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej -Sowlinach. Mszę świętą w intencji byłych, a także obecnych członków zespołu, odprawił ks. biskup Mirosław Gucwa.

Oprawę mszy św. zapewnił oczywiście zespół „Consonans”. W trakcie nabożeństwa zaśpiewała również Jadwiga Postrożna, które swoje pierwsze kroki muzyczne stawiała właśnie w tym zespole.

Uznana śpiewaczka operowa otworzyła również częsć oficjalną jubileuszowej uroczystości. W niewielkiej sali parafialnego kościoła wręczono prezydenckie i ministerialne odznaczenia dla zasłużonych członków zespołu. Były również odznaczenia Marszałka Województwa Małopolskiego.

Na zakończenie wydarzenia już w kuluarach wspominano 45-lecie zespołu i obchody, które przed 5 laty odbywały się w murach Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Zobacz również