Istnieją plany przekształcenia ZGK w spółkę, zgoda na użytkowanie stadionu powinna zostać wydana do połowy października. Burmistrz Anna Pękała odpowiedziała na pytania

Istnieją plany przekształcenia ZGK w spółkę, zgoda na użytkowanie stadionu powinna zostać wydana do połowy października. Burmistrz Anna Pękała odpowiedziała na pytania

Anna Pękała odpowiedziała na 24 pytania, które internauci umieścili na oficjalnym facebookowym profilu. W prawie 45-minutowej wypowiedzi pojawiły się tematy, które do tej pory nie były obecne w debacie publicznej. Burmistrz Anna Pękała potwierdziła na przykład, że istnieją plany przekształcenia Zakładu Gospodarki Komunalnej w spółkę. Natomiast w kwestii stadionu toczą się procedury. Decyzja nadzoru budowlanego o zgodzie na użytkowanie powinna zostać wydana do połowy października.

Mieszkańcy Mszany Dolnej pytali o regulamin ścieżki rowerowej, udostępnianie stadionu, realizację budowy nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki, remonty dróg, a także strefy płatnego parkowania.

Anna Pękała stwierdziła, że ze względu na nawierzchnię bieżni stadionu, Dni Mszany Dolnej prawdopodobnie będą się odbywać w Parku Miejskim i na placu targowym.

Strona internetowa miasta na razie się nie zmieni, ponieważ aby wdrożyć nowe rozwiązania, należy zabezpieczyć środki w budżecie.

Mieszkańcy ul. Spadochroniarzy, którzy skarżą się na nadmierny ruch, muszą zgłaszać policji przypadki naruszenia przepisów przez kierowców. Miasto na razie nie ma planów budowy kanalizacji i wodociągu na tej ulicy. Wśród inwestycji, które mają być realizowane w najbliższej przyszłości, znalazły się: wodociąg na ul. Matejki, kanalizacja i odbudowa nawierzchni na ul. Słonecznej, kanalizacja na ul. Ogrodowej, przebudowa ul. Krasińskiego i Mroza.

Na czas późniejszy odłożono kwestię nadania imienia rondu w ciągu ul. Orkana. W ankiecie wzięło udział 48 osób. 45 z nich głosowało, aby patronem skrzyżowania został Aleksander Kalczyński. Po jednym głosie otrzymali: Sebastian Flizak, Władysław Orkan i Zagórzanie.

Do zrealizowanych zadań, zapowiedzianych w programie wyborczym, burmistrz Anna Pękała zaliczyła opracowanie Strategii Rozwoju Miasta na lata 2020-2030, remonty dróg, rozbudowę monitoringu miejskiego, kontynuację pomysłów z poprzedniej kadencji, opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji, poszerzenie oferty ZGK, dzięki której udało się utrzymać stawkę 25 zł/osobę za odbiór odpadów. Współpraca z mieszkańcami polega na spotkaniach co kwartał oraz bieżącej korespondencji.

Mijają dwa lata tej kadencji. Przed nami jeszcze trzy lata, więc jest wiele do zrobienia, ale też jeszcze mamy na to czas – podsumowała burmistrz Anna Pękała.

 

 

 fot. screen z filmu

Zobacz również