Jesienny redyk w Beskidzie Wyspowym i Gorcach. Blisko 800 owiec przeszło z Koninek do Koniny (FOTO)

Jesienny redyk w Beskidzie Wyspowym i Gorcach. Blisko 800 owiec przeszło z Koninek do Koniny (FOTO)

W sobotę 10 października w gminie Niedźwiedź zakończył się sezon pasterski w Beskidzie Wyspowym i Gorcach. Z Koninek do Koniny przeszedł tradycyjny jesienny redyk. Świadkami tej wędrówki była nie tylko nasza telewizyjna kamera, ale też mieszkańcy gminy i turyści, którzy w ten piękny weekend odwiedzili gorczańską gminę.

Sezon pasterski już się zakończył. Juhasowie wraz z bacami ze stadem owiec zeszli z Turbacza na niziny. Blisko pięć godzin wędrowali oni z Koninek do Koniny. Kierdelowi, czyli wędrówce blisko 800 owiec towarzyszyła kapela „Porębiańskiego Rodu”, a także nasza kamera. 

Zainteresowanie ze strony mieszkańców gminy, a zwłaszcza turystów było ogromne. Każdy w pośpiechu wyciągał telefon i robił zdjęcie, bo taka okazja może się powtórzyć dopiero w przyszłym roku.

Jutro zapraszamy na relację z tego wydarzenia o godz. 10. na naszym telewizyjnym fanpage’u. Działo się naprawdę wiele. Rozmawialiśmy o kończącym się sezonie pasterskim z Janem Lupą, było też o muzyce, a i spotkała nas niespodzianka. Mieliśmy przyjemność zatrzymać weselny korowód.

Zobacz również