Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego w Szpitalu Powiatowym

Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego w Szpitalu Powiatowym

W Polsce od kilkunastu lat 13 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji w limanowskim szpitalu we wtorek odbyło się spotkanie dyrekcji z przedstawicieli ratowników medycznych.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrektora szpitala Marcina Radzięty, który jednak z powodu obowiązków służbowych, nie mógł w nim uczestniczyć osobiście. Na spotkaniu ratownikom medycznym życzenia w imieniu dyrekcji złożyli zastępca dyrektora do spraw lecznictwa lek. Andrzej Gwiazdowski oraz przełożona pielęgniarek Bożena Bugajska. Grupę ratowników medycznych reprezentowała delegacja na czele z koordynatorem Zespołów Ratownictwa Medycznego Andrzejem Burnagielem.

Lek. Andrzej Gwiazdowski podziękował wszystkim ratownikom za poświęcenie w wykonywanej pracy. Podkreślił także, że w obecnie panującej sytuacji w Polsce, jak na świecie praca ratownika wiąże się z bardzo dużym ryzykiem i jest jeszcze bardziej wymagająca. Życzył także wszystkim ratownikom dużo zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

tekst: rzecznik szpitala Karol Wojtas

fot. Szpital Powiatowy w Limanowej

Zobacz również