Nauka zdalna w Zespole Placówek Oświatowych w Skrzydlnej. Zakażenia wykryto wśród pracowników szkoły

Nauka zdalna w Zespole Placówek Oświatowych w Skrzydlnej. Zakażenia wykryto wśród pracowników szkoły

Pięć przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono wśród grona pedagogicznego pracującego w Zespole Placówek Oświatowych w Skrzydlnej. Kolejnych siedmioro nauczycieli skierowano na badania, a testy mają dać odpowiedź czy nauczyciele są zakażeni.

(…) Potwierdzonych dotychczas przypadków jest 5. Natomiast w dniu dzisiejszym zlecono badania dla kolejnych 7 nauczycieli (…) – napisał na swoim profilu facebookowym Benedykt Węgrzyn, wójt Dobrej.

Do placówki uczęszcza 150 dzieci. Uczą się oni w klasach od 1 do 8. Zatrudnionych jest tam 31 nauczycieli. Do wczoraj 7 pracowników przebywało na zwolnieniach lekarskich, dlatego szkoła nie była w stanie prowadzić zajęć stacjonarnie.

– Rodzice jeszcze nie zgłaszali dotychczas żadnych przypadków choroby wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jak wynika z informacji udzielonej przez Panią Dyrektor, przebieg choroby wśród osób zakażonych jest raczej łagodny, jest to najczęściej kilkudniowa gorączka i uporczywy kaszel – czytamy w opublikowanym poście.

Sytuacja w przedszkolu jest trochę inna. Uczęszcza tam 80 dzieci i nie doszło do zakażenia personelu, znany jest tylko jeden przypadek, ale był on zgłaszany do sanepidu 11 października i opinia w sprawie zmiany trybu nauczania była wtedy negatywna.

Benedykt Węgrzyn podziękował dyrekcji za błyskawiczną reakcję, a pracownikom życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

Na terenie gminy Dobra, na kwarantannie przebywa 39 osób, 34 osoby znajdują się w izolacji domowej.

Zobacz również