Trwa zbiórka na respirator mający uczcić pamięć Antoniego Pisia

Trwa zbiórka na respirator mający uczcić pamięć Antoniego Pisia

"Zbiórka funduszy na zakup respiratora wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej powstała z inicjatywy parafian, pragnących w szczególny sposób okazać szacunek śp. ks. kanonikowi Antoniemu Pisiowi, który pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. Świętego Antoniego Opata w Męcinie, w latach 2007 – 2020". ~ pisze organizator zbiórki.

Z inicjatywy Michała Ducha w serwisie zrzutka.pl powstała zbiórka środków pieniężnych na respirator z kardiomonitorem w celu uczczenia pamięci zmarłego proboszcza Męciny. Sprzęt medyczny zostanie przekazany do użytku limanowskiego szpitala.

Jeżeli zbiórka pieniędzy nie pokryje kosztu całej inwestycji, Dyrekcja szpitala zadeklarowała także swój wkład w zakup wysokiej jakości sprzętu medycznego.

Zrzutkę wesprzeć można nie tylko w internecie, ale także podczas uroczystości pogrzebowych i mszach świętych odprawianych w intencji zmarłego w kopertach z dopiskiem „Respirator”. 

Ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu. 16 października 2020 r. nasz drogi proboszcz Antoni Piś przegrał walkę z wirusem COVID-19. Aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, parafianie pragną ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej. ~ dodaje organizator na samym końcu opisu zbiórki.

 

Zobacz również