Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w sportowej czołówce powiatu. Ten rok zapowiada się równie dobrze jak poprzedni

– Nowy rok szkolny 2020/2, pomimo wielu trudności związanych z przygotowaniem młodzieży oraz organizacją imprez sportowych (ze względów sanitarno-epidemiologicznych), rozpoczął się wieloma sukcesami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej – podkreśla Zbigniew Stachura, nauczyciel wychowania fizycznego. Ubiegły rok „Jedynka” zakończyła na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej szkół w Igrzyskach Dzieci, a na trzecim – w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Obecny rok szkolny uczniowie „Jedynki” zaczęli bardzo dobrze. Stawali na podium Mistrzostw Powiatu Limanowskiego w Kolarstwie Górskim, które odbyły się 22 września w Zalesiu.

Pierwsze miejsce zajął Mateusz Dziedzina, tytuł wicemistrzowski zdobyła Anna Gaweł, a miejsca trzecie w swoich kategoriach – Zuzanna Barda, Amelia Antosz i Mikołaj Piecyk. Również drużynowo – na poziomie Igrzysk Dzieci (ur. 2008r. i mł.) – zwyciężyła nasza szkoła, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (ur. 2006-07) sklasyfikowani zostaliśmy na miejscu trzecim – relacjonuje Zbigniew Stachura.

Mateusz Dziedzina, Anna Gaweł oraz Mikołaj Piecyk, 29 września, reprezentowali mszańską szkołę w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Kolarstwie Górskim, osiągając dobre wyniki. Z sukcesem uczniowie z Mszany Dolnej startowali również w biegach przełajowych oraz w turnieju piłki nożnej halowej.

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych miały miejsce 6 października w Limanowej. Zwyciężyły nasze drużyny: dziewcząt (ID) oraz chłopców (IMS). Drugie miejsce zajęli chłopcy (ID), a dziewczęta (IMS) miejsce piąte. Dzień później, również w Limanowej, rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Wicemistrzami powiatu zostali piłkarze z „Jedynki” – dodaje nauczyciel wychowania fizycznego.

źródło: sp1mszanawf.cba.pl; oprac. MAG