Zmarł Ksiądz Antoni Piś, proboszcz parafii w Męcinie

Zmarł Ksiądz Antoni Piś, proboszcz parafii w Męcinie

"Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś." ~ Taka informacja pojawiła się dziś na profilu facebookowym.

Od początku epidemii Ksiądz Antoni przebywał dwukrotnie na kwarantannie. Nie chciał zostawić parafian bez uczestnictwa w mszach świętych, dlatego były one odprawiane na plebanii i transmitowane przez internet.

Następnie trafił do krakowskiego szpitala na początku października. Potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Od samego początku jego stan był ciężki, był podpięty do respiratora. Codziennie parafianie, a także księża z nim pracujący modlili się o powrót do zdrowia. Dzisiaj rano mieszkańcy Męciny dowiedzieli się o śmierci Księdza Antoniego.

„Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś”. – Taka informacja pojawiła się dziś na profilu facebookowym. Ponad 100 komentarzy pojawiło się pod wpisem, oto niektóre z nich. 

„Boże, dziękujemy Ci za kapłana, który był pięknym świadectwem miłości do Boga i każdego człowieka. Bądź Panie Jezu uwielbiony za czas Jego kapłaństwa.”

„Kochany Księże Proboszczu zostawiłeś Nas … odszedłeś…taka widocznie wola Boga…Akcja Katolicka której patronem jest Papież Jan Paweł ll będzie modlić się o radość wieczną.Za wszystkie dobra co uczyniłeś… Bóg otworzy niebo…”

„Miłosierny Bóg niech przyjmie jego duszę do swej chwały i „ukoronuje” miłością za wierną służbę w Winnicy Pańskiej! Księże Antoni! Dzięki za Twoją dobroć, szczerość i uśmiech. Dziękuję, że mogłem Cię poznać. Teraz, przed tronem Najwyższego i przy Sercu Matki, wraz ze św.Szymonem i św.Janem Pawłem II oręduj za nami, którzy jeszcze jesteśmy w drodze… a my pamiętać będziemy o Tobie!”

Dziękujemy Panu za życie śp. ks. Antoniego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.”

Ks. Antoni Piś urodził się w 1957 roku w Lipnicy Murowanej, zaś święcenia kapłańskie przyjął 1982 roku. Następnie został wikariuszem i pracował w parafii Tymbark czy Rzezawa. Od 2007 roku sprawował funkcję proboszcza w parafii im. św. Antoniego Opata w Męcinie. Jego pasją była fotografia. Miał 63 lata. 

Tekst. Bartłomiej Górka

7 października uczestniczyliśmy w uroczystosci poświecenia wozu strażackiego w Męcinie. Nasze telwizyjne wspomnienie osoby ŚP. ks. Antoniego Pisia.

Zobacz również