Zmiana organizacji ruchu w okolicach Szkoły Podstawowej nr 1. To będzie utrudnienie dla rodziców dowożących dzieci – komentują internauci

Zmiana organizacji ruchu w okolicach Szkoły Podstawowej nr 1. To będzie utrudnienie dla rodziców dowożących dzieci – komentują internauci

– W związku z tworzeniem Strefy Płatnego Parkowania na terenie miasta została zmieniona organizacja ruchu na ulicach dojazdowych do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Henryka Sienkiewicza – poinformował Urząd Miasta.

Ul. Sienkiewicza będzie jednokierunkowa. Zakaz wjazdu postawiono od strony ul. Słowackiego. Przed szkołę będzie można zatem wjechać jedynie od strony ul. Tolińskiego. Z ul. Konopnickiej będzie można skręcić tylko w lewo. Taka organizacja ruchu wymusi konieczność objeżdżania tego terenu.

Na oficjalnym fanpage’u miasta Mszana Dolna już pojawiły się krytyczne komentarze.

Bardzo mnie ciekawi, skąd pomysł na wyznaczenie parkingu płatnego w miejscu ukrytym od drogi głównej i ogólnego skupiska ludzi parkujących. Jedynie chyba po to, żeby rodzice odbierający dzieci ze szkoły musieli płacić za 10-minutowy postój – stwierdził jeden z internautów.

Organizacja ruchu wg mnie dziwna. Wjazd w ul. Sienkiewicza powinien odbywać się od ulicy Słowackiego (ulica dwukierunkowa), a wyjazd w Tolińskiego. A jest odwrotnie. Zarówno osoby wjeżdżające od strony Krakowskiej, jak i z przeciwnego kierunku (od centrum, kierując się ulicą Kolbego oczywiście), mogłyby śmiało wjeżdżać w Słowackiego bez krążenia dookoła. Jestem ciekawa, co się będzie działo na ulicy Tolińskiego, jak i przed samą szkołą w godzinach porannych… – pyta mieszkanka Mszany Dolnej.

Mszański magistrat nie zamierza jednak zmienić zdania w tej sprawie.

W kwestii organizacji ruchu drogowego i wyznaczenia miejsc parkingowych nie było konsultacji z mieszkańcami, ponieważ nie są wymagane. Miejsca parkingowe zostały wyznaczone zgodnie z przepisami ruchu drogowego i w pasie drogowym stanowiącym własność miasta Mszana Dolna – podkreśla burmistrz Anna Pękała w odpowiedzi na nasze pytania.

źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. arch. Tv28, mapa – Urząd Miasta Mszana Dolna

Zobacz również