Podsumowanie 15. kolejki IV ligi wschodniej. Zwycięstwo Limanovii i porażka Orkana

MKS Limanovia pokonała na własnym boisku Watrę Białkę Tatrzańską 1-0. Jedyną bramkę dającą 3 pkt gospodarzom strzelił już w 10 minucie – Kamil Kurczab. Porażki doznał Orkan Szczyrzyc, który uległ Rylovii 1-3.

W 15 kolejce 4 ligi padło 25 bramek. Nie grał lider – Lubań Maniowy, a zadyszki doznała drużyna Wierchów Rabka, która dość nieoczekiwania poległa w Tarnowie, przegrywając z Metalem 0-3.

Z drużyn naszego regionu, występujących na boiskach 4 ligi komplet punktów zainkasowała MKS Limanovia, która pokonała u siebie 1-0. Bramkę dla trójkolorowych strzelił Kamil Kurczab, który strzałem z dystansu pokonała golkipera gości – Szymona Kudłę.

O przegranej z Rylovią pewnie będą chcieli szybko zapomnieć „klasztorni” Orkan Szczyrzyc w osłabionym składzie uległ gościom. Do przerwy było 0-1 dla gości, a bramka padła po lobie z 30 metrów. Po przerwie Rylovia po koronkowych akcjach dołożyła dwa gole. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Michała Tabora.

Pauzował Sokół Słopnice, który w najbliższą sobotę (14 listopada) o godz. 13.30 podejmie u siebie Poprad Rytro. W tabeli drużyna ze Słopnic w 13 meczach zgromadziła 23 pkt i jest 8 w tabeli.

MKS Limanovia po 12 meczach jest 5 i ma na swoim koncie 28 pkt. Trójkolorowi w najbliższej kolejce zagrają z 17 zespołem ligi – Rylovią na wyjeździe w sobotę (14 listopada) o godz. 13.

Orkan Szczyrzyc również zmierzy się w meczu wyjazdowym z Tarnovią Tarnów. To spotkanie rozpocznie się o godz. 13. Zespół ze Szczyrzyca w tabeli jest 12. Podopieczni Kordiana Wójsa w 14 meczach uzbierali 15 pkt.

Rozgrywkom 4 ligi niezmiennie przewodzi Lubań Maniowy, który ma 38 pkt. 5 oczek przewagi ma nad Unią Tarnów i 7 nad Popradem Muszyną.