Pomoc dla nadkomisarza Wojciecha Matrasa. Osocze to bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców, który może pomóc wyzdrowieć policjantowi

Pomoc dla nadkomisarza Wojciecha Matrasa. Osocze to bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców, który może pomóc wyzdrowieć policjantowi

– Zwracamy się do osób (policjantów, ale także osób cywilnych), które przeszły zakażenie wirusem COVID-19 i spełniają kryteria do oddawania osocza jako ozdrowieńcy, by zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i oddali osocze w celu ratowania życia policjanta – czytamy w opublikowanym komunikacie na stronie małopolskiej policji.

Apel, który pojawił sie na internetowej stronie małopolskiej policji dotyczy nadkomisarza Wojciecha Matrasa z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Funkcjonariusznpochodzi z Łososiny Górnej.

– Nasz Przyjaciel nadkom. Wojciech Matras z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie potrzebuje pomocy. Zaraził się wirusem COVID-19 i jest w ciężkim stanie. Obecnie znajduje się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Bardzo prosimy  o pomoc!  Jeżeli  jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie Wojtkowi i innym chorym. Osocze to bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców. Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa.

W załączeniu znajduje się procedura Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Pobrana z żyły krew jest rozdzielana na osocze, które jest zatrzymywane, a pozostałe elementy komórkowe krwi są zwrotnie przetaczane krwiodawcy przez to samo wkłucie. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 650 ml osocza.

Oddając osocze podajemy imię i nazwisko Wojtka. Potrzebujemy grupy krwi BRhD+. Oddać można oczywiście osocze każdej grupy krwi – wówczas Wojtek będzie mógł liczyć na właściwe osocze dla siebie od innego dawcy – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Małopolska policja podaje dane kontaktowe dla tych którzy chcieliby pomóc wesprzeć nadkom. Wojciecha Matrasa.

 

Osocze od ozdrowieńców Covid-19 – tel. 663 560 300

 

Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie prosi o oddawanie osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe.

 

Zobacz również