Powstały bezpłatne punkty dostępu do Internetu. To realizacja grantu na budowę sieci WiFi4EU

Powstały bezpłatne punkty dostępu do Internetu. To realizacja grantu na budowę sieci WiFi4EU

Rynek, park, plac targowy, Orlik, plaża, parking przez galerią Tesco, parking i skwer przed galerią Echo, dworzec busów – to miejsca w Mszanie Dolnej, gdzie będzie można za darmo skorzystać z Internetu.

W zeszłym roku miasto Mszana Dolna otrzymało grant z Unii Europejskiej na budowę sieci WiFi4EU. Jest to ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do Internetu na terenie całej wspólnoty. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało 15000 € na budowę sieci dostępowej – poinformował Urząd Miasta Mszana Dolna.

W każdej lokalizacji można korzystać z Internetu o prędkości do 30 Mbit/s. Czas trwania sesji to 4 godziny, potem konieczne jest ponowne logowanie. Aby zalogować się do sieci, należy wybrać ikonę WiFi w telefonie, następnie – sieć „wifi4eu” i zalogować się. Zostanie otwarte okno przeglądarki, należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” oraz „Zaloguj”.

Sieć wybudowała firma BudujemyWiFi.pl (Energobilans) w oparciu o rozwiązania firmy Cambium Networks. Montażem urządzeń zajmowała się firma WikNet z Rabki-Zdroju.

źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna; oprac. MAG

Zobacz również