Zmarł Andrzej Skowroński, ostatni partyzant Oddziału ADAMA

Zmarł Andrzej Skowroński, ostatni partyzant Oddziału ADAMA

W niedzielę (22 listopada) zmarł Andrzej Skowroński, łącznik w Oddziale Partyzanckim por. Jana Stachury „ADAMA” I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, ostatni z żyjących żołnierzy tego oddziału.

Od początku tzw. Partyzanckich Mszy św. odprawianych w Kościele w Glisnem (1991r.), aż do 2010 roku, zawsze 15 sierpnia brał udział w gliśniańskich uroczystościach poświęconych poległym i zmarłym  żołnierzom Oddziału  Partyzanckiego „ADAMA”. To właśnie jemu przez wiele lat przypadł w udziale zaszczyt odczytywania Apelu Poległych. Dzisiaj do tego Apelu dopisujemy ś. p. Andrzeja…

Cześć Jego Pamięci!

Do końca swojego życia żywo interesował się sprawami swojej Małej Ojczyzny – Rabki, w której się urodził i spędził dzieciństwo oraz regionu, w którym podjął walkę o wolność Ojczyzny wstępując w szeregi Oddziału Partyzanckiego „ADAMA”. Spotkania w Glisnem wspominał ze szczególnym sentymentem.

Przeżył 91 lat.

Pogrzeb ś. p. Andrzeja Skowrońskiego odbędzie się w przeddzień Jego imienin, w sobotę, 28 listopada b.r., w Rabce  – Zdroju. Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele p. w. św. Marii Magdaleny o godz. 12.00. Po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Ukochanej żonie ś. p. Andrzeja Skowrońskiego, Janinie oraz całej pogrążonej w żałobie Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Łączymy się z Wami w nieutulonym żalu. Zapewniamy o naszym wsparciu w trudnych chwilach.

Kondolencje w imieniu radnych złożył Jan Chorągwicki, przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna, a także Bolesław Żaba, wójt Gminy Mszana Dolna.

Źródło: UG Mszana Dolna                                                                       

 

Zobacz również