Gminna Biblioteka Publiczna ogłosiła wyniki konkursu „Portret mojej ulubionej postaci fantastycznej z bajki, baśni, legendy lub powieści”

Gminna Biblioteka Publiczna ogłosiła wyniki konkursu „Portret mojej ulubionej  postaci  fantastycznej z bajki, baśni, legendy lub powieści”

191 prac plastycznych wpłynęło na konkurs „Portret mojej ulubionej postaci fantastycznej z bajki, baśni, legendy lub powieści”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mszanie Dolnej z siedzibą w Kasinie Wielkiej. Komisja konkursowa wybrała dwadzieścia cztery najciekawsze prace. Jedenaście kolejnych wyróżniła dyrekcja GBP.

Jury w składzie: Józefa Potaczek (malarka, członkini Towarzystwa Sztuk Pięknych),  Adam Rusnarczyk (absolwent Szkoły Rzemiosła Artystycznego im. A. Kenara w Zakopanem, rzeźbiarz, malarz, muzyk, kapelmistrz, regionalista), Maria Majda (fotograf, członek Komisji Kultury Rady Gminy Mszana Dolna), Maria Trzupek (instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej) zwracało uwagę na samodzielność, pomysłowość oraz wysiłek w wykonaniu prac.

W I kategorii  wiekowej (przedszkole i zerówka) pierwsze miejsce zajęła Alicja Cież (SP nr 2 w Kasince Małej, drugie – Anna Łacna (SP nr 1 w Kasinie Wielkiej), a trzecie – Michał Filipiak (SP nr 3 w Kasince Małej). Wyróżnienia otrzymali: Nicola Kosior (SP nr 2 w Kasince Małej), Bartosz Zięba (SP nr 2 w Kasince Małej) oraz Zuzanna Hornik (SP nr 1 w Kasinie Wielkiej). Wyróżnienie specjalne od Miejskiej i Powiatowej  Biblioteki Publicznej w Limanowej otrzymała Anna Łabuz (SP nr 1 w Kasince Małej).

W II kategorii wiekowej (kl. I-III) zwyciężyła Jagoda Dawiec (SP nr 2 w Kasinie Wielkiej). Kolejne miejsca zajęli Milena Kołodziejczyk (SP nr 1 w Lubomierzu) i Karol Łacny (SP nr 1 w Kasinie Wielkiej). Jury wyróżniło: Antoniego Rapacza (SP nr 2 w Kasince Małej), Lilianę Pleń (SP nr 1 w Kasinie Wielkiej) i  Emilię Skowronek (SP w Glisnem). Wyróżnienie specjalne od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej otrzymał Dominik Cyrek (SP nr 2 w Lubomierzu). Wyróżnienie od Józefy Potaczek otrzymała Lena Michałka (SP w Łostówce), a wyróżnienie specjalne od Marii Majdy – Zofia Sater (SP w Glisnem).

W III kategorii wiekowej (kl. IV-VIII) pierwsze miejsce przyznano Patrycji Marciniak (SP nr 2 w Kasince Małej), drugie – Łukaszowi Lupie (SP nr 2 w Mszanie Górnej), a trzecie – Wojciechowi Kucharzakowi (SP nr 3 w Kasince Małej). Wyróżnienia trafiły do: Oliwii Wojtyczki (SP nr 2 w Lubomierzu), Magdaleny Zygmunt (SP nr 2 w Lubomierzu) i Kariny Kościelniak (SP w Rabie Niżnej). Wyróżnienie specjalne od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej otrzymała Zuzanna Nawara (SP w Olszówce), a od Marii Majdy –  Emilia Sutor (SP nr 2  w Mszanie Górnej).

Ponadto Dyrekcja GBP Mszana Dolna również postanowiła przyznać wyróżnienia specjalne. W kategorii I otrzymali je: Antoni Adamczyk (SP nr 1 w Kasince Małej), Maria Jakubiak  (SP nr 2 w Kasince Małej), Aleksandra Popielska (SP nr 1 w Kasince Małej), Julia Popielska (SP nr 1 w Kasince Małej), Bianka Pyrz (SP nr 1 w Kasince Małej), Paweł Stożek (SP nr 1 w Kasince Małej). W kategorii II: Weronika Cieżak (SP nr 3 w Kasince Małej) i Alicja Nawara (SP nr 3 w Kasince Małej). W kategorii III: Anna Gacek (SP nr 1 w Mszanie Górnej), Magdalena Hudomięt (SP w Olszówce) oraz Karolina Kuczaj (SP w Łętowem). 

Dziękujemy osobom, które wsparły nas w realizacji konkursu: dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom i opiekunom. Cieszy nas niezmiernie liczba nadesłanych prac. Wierzymy, iż w tym trudnym dla wszystkich czasie przygotowanie ich było miłym oderwaniem się od wirtualnej rzeczywistości, która zmusza do przebywania całe godziny przed ekranem komputerów czy telefonów komórkowych. Mamy nadzieję, że tym konkursem Biblioteka Publiczna przyczyniła się do wzmocnienia więzi społecznych, gdyż niejednokrotnie całe rodziny  wspierały dzieci w realizacji  naszego literacko – plastycznego zadania – podsumowują organizatorzy.

Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Mszana Dolna, Bolesława Żaby.

 

źródło: GBP w Mszanie Dolnej; oprac. MAG

fot. GBP w Mszanie Dolnej

Zobacz również