Kordian Wójs nie jest już szkoleniowcem Orkana Szczyrzyc. Będzie trenował Słomniczankę

Kordian Wójs nie jest już szkoleniowcem Orkana Szczyrzyc. Będzie trenował Słomniczankę

Kordian Wójs nie jest już szkoleniowcem Orkana Szczyrzyc. 45-letni trener znalazł zatrudnienie w Słomniczance, która występuje w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi.

Niezbyt długo trwała przygoda Kordiana Wójsa z Orkanem Szczyrzyc. W przeszłości szkoleniowiec ten prowadził już drużynę ze Szczyrzyca. Ponownie objął ją w listopadzie 2019 roku i prowadził do listopada tego roku.

Pod jego wodzą „klasztorni” w 16 meczach uzbierali 18 punktów, co pozwoliło im po rundzie jesiennej zająć 12 miejsce w tabeli IV ligi wschodniej. Jednak drużyna, która wydawał się być przysłowiowym „czarnym koniem” rozgrywek grała w kartkę. Lepsze mecze przeplatała gorszymi, przegrywając ze słabszymi od siebie zespołami.

– Rozstaliśmy się za porozumieniem stron – mówi w rozmowie z nami Antoni Kaleta, prezes Orkana, dodając, że nie wie, kto może zastąpić „niezastąpionego” do tej pory krakowskiego szkoleniowca.

– Za wcześnie jest, aby mówić o nazwiskach. Rozmowy trwają. Być może uda nam się pozyskać nowego szkoleniowca do końca tego roku – tłumaczy prezes A. Kaleta.

Kordian Wójs objął Słomniczankę, która w rundzie jesiennej dużo gorzej spisywała się niż Orkan Szczyrzyc. W 13 meczach zdobyła 10 punktów i plasuje się na 16 pozycji w tabeli.

Póki, co drużyna ze Szczyrzyca intensywnie trenuje na obiekcie MKS Limanovii. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Zobacz również