Trwają prace przy budowie punktów widokowych. Jeden z nich powstaje na Cisowym Dziale – Turystycznej Perle Powiatu Limanowskiego

Trwają prace przy budowie punktów widokowych. Jeden z nich powstaje na Cisowym Dziale – Turystycznej Perle Powiatu Limanowskiego

Na terenie gminy Łukowica powstaje kilka altan i punktów widokowych, które będą służyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom, wędrującym po Beskidzie Wyspowym. Koszt zadania to 121 313,00 zł.

W ramach tej inwestycji powstaną: siłownia zewnętrzna obok orlika w Jadamwoli; altana, punkt widokowy na Spleźni w Jastrzębiu; altana, punkt widokowy na Cisowym Dziale w Młyńczyskach; altana przy drodze na Łyżkę na Wądolu w Przyszowej; siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej w Roztoce; altana, punkt widokowy na Zagórowie w Stroniu.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu: „Rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na terenie Gminy Łukowica” i przyznanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, gdzie został złożony i pozytywnie oceniony wniosek za pośrednictwem  Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

źródło: oficjalny profil wójta gminy Łukowica, Bogdana Łuczkowskiego; oprac. MAG

fot. Bogdan Łuczkowski

Zobacz również