W Mszanie Dolnej otwarto lodowisko. Inne samorządy wstrzymują się ze względu na epidemię

W Mszanie Dolnej otwarto lodowisko. Inne samorządy wstrzymują się ze względu na epidemię

Od 12 grudnia można korzystać z lodowiska na stadionie w Mszanie Dolnej. Jest to jedyny obiekt tego typu czynny obecnie w powiecie limanowskim. Wójt gminy Tymbark zdecydował, że ze względu na obostrzenia w tym sezonie lodowisko pozostanie zamknięte. Z nieoficjalnych informacji wynika, że podobna sytuacja będzie w Limanowej. W przerwie świątecznej na łyżwach będzie można pojeździć w Łukowicy.

Lodowisko w Mszanie Dolnej, zarządzane przez Zakład Gospodarki Komunalnej, funkcjonuje od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00.  Opłata za godzinę wynosi 5 zł. Jak informuje Urząd Miasta na stronie internetowej, osoby, które nie posiadają własnego sprzętu będą mogły skorzystać z wypożyczalni łyżew.

Wójt Tymbarku Paweł Ptaszek wskazał, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, jest zakaz indywidualnego uprawiania sportu na lodowisku.

Mając na uwadze to obostrzenie oraz troskę o Państwa bezpieczeństwo w obecnym sezonie 2020/2021 lodowisko w Tymbarku będzie nieczynne. Przez ten najbliższy okres musimy zrobić wszystko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Zdaję sobie sprawę, że jest to decyzja trudna, ale podjęta z myślą o naszym wspólnym bezpieczeństwie – napisał w komunikacie wójt gminy Tymbark.

Miasto Limanowa nie opublikowało dotąd żadnej informacji na temat lodowiska. Nieoficjalnie wiadomo, że również ma pozostać nieczynne w związku z obostrzeniami, wprowadzonymi przez rząd. Radny Piotr Musiał, członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, w rozmowie z naszym portalem zadeklarował, że na najbliższej sesji będzie pytał burmistrza Władysława Biedę o możliwość otwarcia lodowiska podczas ferii.

– Myślę, że w przerwie świątecznej uruchomimy lodowisko – mówi z kolei wójt gminy Łukowica, Bogdan Łuczkowski. – Będzie funkcjonować z obowiązującymi w danym czasie obostrzeniami, bo wiadomo, że mogą się zmieniać. Na bieżąco będziemy to koordynować – dodaje.  

fot. arch. Tv28

Zobacz również