Zmarł Jerzy Szynalik, zasłużony działacz samorządowy, społeczny i sportowy. Miał 76 lat

Zmarł Jerzy Szynalik, zasłużony działacz samorządowy, społeczny i sportowy. Miał 76 lat

14 grudnia w wieku 76 lat zmarł Jerzy Szynalik – działacz samorządowy, społeczny i sportowy z Mszany Dolnej. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (17 grudnia) o godz. 12. w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła.

Jerzy Szynalik był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracował w administracji państwowej i samorządowej, w tym w Najwyższej Izbie Kontroli (Oddział w Opolu i Krakowie), Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie. Pełnił funkcję zastępcy burmistrza miasta Mszana Dolna. Był również zastępcą przewodniczącego Rady Miasta w Mszanie Dolnej.

Jerzy Szynalik aktywnie działał społecznie w Klubie Sportowym Turbacz Mszana Dolna. W 2003 roku był współorganizatorem obchodów jubileuszowych 50-lecia mszańskiego klubu. Wtedy też do Mszany Dolnej przyjechały takie uznane czołowe piłkarskie zespoły jak: Odra Wodzisław, Widzew Łódź, Ruch Chorzów, Ruch Radzionków czy Cracovia.

Z wielkim zaangażowaniem rozwijał swoje hobby, jakim było pszczelarstwo. Wspierał kolegów z Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. Mimo poważnej choroby, żył sprawami miasta i regionu. Był też jednym z pomysłodawców akcji Odkryj Beskid Wyspowy .

W pamięci wpółpracowników i przyjaciół pozostanie jako osoba skromna, uczynna czasami krytyczna, ale zawsze zaangażowana w sprawy swojego ukochanego miasta i Beskidu Wyspowego.

Zobacz również