Po wznowieniu rozgrywek tenisiści UKS „Płomień” pokonali aktualnego lidera II ligi 9:1

W pierwszym spotkaniu po wznowieniu rozgrywek drugoligowych drużyna UKS „Płomień” Limanowa podejmowała aktualnego lidera tabeli – KSTS MOSiR „Karpaty” Krosno. Tenisiści z Limanowej nie dali szans gościom, wygrywając 9:1. Dzięki temu wzrosły szanse „Płomienia” w walce o udział w rozgrywkach wyższej klasy rozgrywkowej, czyli I ligi w kolejnym sezonie.

W pierwszym meczu Bartosz Sułkowski pokonał Jacka Flaumenhafta 3:1. Dawid Kosmal zwyciężył Michała Jurczaka bez straty seta. Pierwszy mecz w tym sezonie po czterech latach przerwy w rozgrywkach drugiej ligi zanotował trener i prezes klubu, Albert Golonka. Pokonał Szymona Sporka 3:1. Z kolei Jakub Michalczyk wygrał 3:2 z Jakubem Chmielowskim.

W meczach deblowych drużyny podzieliły się punktami. Para Dawid Kosmal i Bartosz Sułkowski pokonała Szymona Sporka i Jacka Flaumenhafta 3:1, a Jakub Michalczyk z Pawłem Błąkałą ulegli Jakubowi Chmielowskiemu i Michałowi Jurczakowi 1:3.

Drugą partię singlową rozpoczęli Bartosz Sułkowski i Jakub Chmielowski. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodnika „Płomienia” 3:2. Dawid Kosmal w swoim pojedynku z Szymonem Sporkiem stracił tylko jednego seta. W ostatnich spotkaniach Jakub Michalczyk pokonał Jacka Flaumenhafta 3:1, a Paweł Błąkała w pięciosetowym pojedynku okazał się lepszy od Michała Jurczaka, kończąc wynikiem 3:2.

Głównymi sponsorami UKS „Płomień” Limanowa są: Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, firma Joniec – Mieczysław Joniec, firma Gold Drop –  Stanisław Gągała, firma ASB Construction – Andrzej Biernat, firma Midrew – Paweł Michura, firma Aga Sport – Bożena Waldowska, firma Laskopol – Roman Dudek. Działalność klubu wspierają również: Mechanika Diagnostyka Pojazdowa – Wajda , firma Doratex, MZGKiM Limanowa, firma BdArt, Delikatesy Centrum Łososina Górna.

źródło: UKS „Płomień” Limanowa; oprac. MAG