MKS Limanovia odpada z Pucharu Polski. O awansie zdecydowała jedna bramka

MKS Limanovia przegrała z BKS Bochnia 0-1 (0-1) w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Jedyną bramkę, która padła już w 3 minucie spotkania, którą strzelił Arkadiusz Budzyn.

Goście na to spotkanie wyszli można powiedzieć w rezerwowym składzie. Trener Piotr kapusta dał odpocząć zawodnikom przed sobotnim ligowym starciu z Unią Tarnów.

Faworytem spotkania pucharowego rozgrywanego w Bochni była Limanovia, ale, to gospodarze już w 3 minucie spotkania strzelili gola. Arkadiusz Budzyn zza pola karnego pokonał Wojtka Mastalerza.

Szybko strzelona bramka ułożyła losy spotkania. Gospodarze grając z kontry czyhali na błędy przyjezdnych. Do przerwy schodzili oni do szatni z jednobramkową zaliczką.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Trener Piotr Kapusta liczył, że wprowadzeni przez niego S. Jacak, Sz. Majeran, K. Skrzatek i będący ostatnio w dobrej formie strzeleckiej S. Tokarz odwrócą losy spotkania.

Tak się jednak nie stało. Piłkarze BKS Bochnia, mimo naporu gości, dowieźli wynik do końca i to oni w półfinale PP na szczeblu naszego województwa zmierzą się z Popradem Muszyna.

Pozostałe wyniki:

Ćwierćfinały, 5 maja (środa), godz. 17:00

Wieczysta Kraków – Beskid Andrychów 4-0 (3-0)
MKS Trzebinia – Glinik Gorlice 1-4 (0-1)
BKS Bochnia – Limanovia Limanowa 1-0 (1-0)
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Poprad Muszyna 1-2 (0-1)

Półfinały Pucharu Polski na szczeblu MZPN odbędą się 17 maja. W pierwszym z nich Wieczysta Kraków  zmierzy się z Glinikiem Gorlice, a w drugim pogromcy „trójkolorowych” – zespół BKS Bochnia zagra z Popradem Muszyna.

Źródło: mzpnkrakow.pl, fot. Mateusz Wroński