W derbach podział punktów. MKS Limanovia remisuje z Sokołem Słopnice 1:1. Relacja z meczu

Wreszcie, to było widowisko sportowe z udziałem publiczności. Ponad 400 osób oglądało derbowy pojedynek MKS Limanovii z Sokołem Słopnice. W derbach Ziemi Limanowskiej padł wynik 1-1 (0-1).

Gospodarze długo wymieniali miedzy sobą podania. Piłkarze ze Słopnic byli nastawieni na grę z kontry. W 34. minucie dwójkowa akcja braci Nowaków zakończyła się powodzeniem. Piłkę podaje Patryk Nowak, a Fabian Nowak posyła ją w długi róg i było 0-1.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Limanovia za wszelką cenę dążyła do wyrównania. W 72. minucie nadarzyła się ku temu dobra okazja. W polu karnym zostaje faulowany Sz. Witek. Arbiter spotkania Hubert Heba dyktuje rzut karny. „11” pewnie wykorzystuje kapitan gospodarzy Kamil Kurczab. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. W derbach Ziemi Limanowskiej obie drużyny podzieliły się punktami.

W najbliższą środę 25. kolejka 4. ligi wschodniej. MKS Limanovia zagra u siebie o godz. 16. z Popradem Muszyna, a Sokoła Słopnice czeka wyjazdowe spotkanie z Wierchami Rabka-Zdrój. To mecze w grupie mistrzowskiej.

Natomiast w grupie spadkowej – Orkan Szczyrzyc po sobotnim zwycięstwie 4-2 z Okocimskim Brzesko podejmie na własnym boisku  Barciczankę Barcice.