Duże zainteresowanie Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny. Prezentacja zasad konkursu odbyła się w Urzędzie Gminy Mszana Dolna

Duże zainteresowanie Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny. Prezentacja zasad konkursu odbyła się w Urzędzie Gminy Mszana Dolna

Spore zainteresowanie wśród przedsiębiorców, podmiotów ekonomii społecznej i mieszkańców trzech zagórzańskich samorządów wywołała zapowiedź konkursu na uzyskanie Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z regionem.

Prezentacja założeń, warunków i zasad przystąpienia do Programu Marka Lokalna Zagórzańskie Dziedziny zgromadziła tych, którzy w sposób świadomy podchodzą do promocji własnych wyrobów, marek produktowych lub osobistych i miejsca, z którym związali się poprzez swoje urodzenie, zamieszkanie lub obszar działalności, a w uzyskaniu Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny widzą szansę dalszego i pełniejszego rozwoju – informuje Magdalena Polańska z Urzędu Gminy Mszana Dolna.

Wójt Bolesław Żaba, koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, podczas spotkania podkreślił rolę samorządów w tym procesie; zwrócił również uwagę na korzyści płynące ze wspólnej promocji, które już w obecnej chwili są bardzo zauważalne. Zachęcał obecnych na spotkaniu samorządowców, przedsiębiorców i przedstawicieli NGO do włączenia się w proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej oraz propagowania informacji o konkursie na znak marki i  pozostałych inicjatywach podejmowanych w ramach jej kreacji.

Olga Gałek, wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, animator Zagórzańskich Dziedzin, przedstawiła zebranym ideę marki lokalnej i zaprezentowała dobre przykłady promocji wybitnych produktów pod marką parasolową z Polski i Unii Europejskiej.

– Udział w takiej prezentacji nie jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o Znak Promocyjny Zagórzańskie Dziedziny, pozwala jednak w pełniejszy sposób zrozumieć korzyści, jakie takie prestiżowe oznaczenie przynosi jego użytkownikowi oraz w lepszy sposób przygotować się do samego konkursu. Zachęcamy do polubienia profilu marki w mediach społecznościowych aby być na bieżąco z podejmowanymi przez nas działaniami i móc włączyć się w nie osobiście. Na tym profilu opublikujemy również informację o konkursie na znak marki. Już dzisiaj zachęcamy bardzo do udziału w tym przedsięwzięciu. Tylko od naszego zaangażowania zależy popularność naszych produktów, usług i inicjatyw, z których jesteśmy dumni i którymi chcemy się chwalić – podkreślają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin.

Działania Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” od początku tworzenia zagórzańskiej marki lokalnej wspiera Fundacja MILA, która jest również Partnerem Merytorycznym Programu Marka Lokalna.

źródło: Magdalena Polańska/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Mszana Dolna

Zobacz również