31 lipca nastąpi ponowne oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego w Mszanie Dolnej. Obiekt ten stanowi ważne miejsce dla mieszkańców miasta, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Po modernizacji umożliwia uprawianie dyscyplin lekkoatletycznych, lecz kojarzy się przede wszystkim z Klubem Sportowym „Turbacz” Mszana Dolna. Historię budowy stadionu przypomina Michał Wójcik.
– W 1968 roku Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Mszanie Dolnej rozpoczęło starania w zakresie budowy stadionu sportowego. W tym samym roku wybrano lokalizację i rozpoczęto starania o finansowanie. Z lat 1970-1974 pochodzi pełna dokumentacja kosztorysowo-techniczna. Stadion wybudowano w latach 1974-1980 w czynie społecznym, na co odnajdujemy potwierdzenie w dokumentacji zgromadzonej w Archiwum Narodowym w Krakowie (o. w Nowym Sączu). Liczne wspomnienia mieszkańców Mszany Dolnej, uczniów mszańskich szkół i pracowników zakładów pracy potwierdzają archiwalne notatki o czynie społecznym. Łączna wartość poniesionych przez miasto innych kosztów wyniosła jednak około 11 mln ówczesnych złotych – podkreśla badacz i popularyzator dziejów Mszany Dolnej.
Fotografie przedstawiają:
– stan robót około lat 1975-1977 (1. zdjęcie, źródło: UM Mszana Dolna/Mszana Dolna na starych fotografiach);
– projekt stadionu z 1972 roku (2. zdjęcie – fot. Michał Wójcik, źródło: ANK o. w Nowym Sączu);
– stan prac porządkowych na płycie boiska w 1977 roku; dzięki pomocy pana Michała Kowalika udało się ustalić rodzaje sprzętu budowlanego: spycharka gąsienicowa DT-75 na pierwszym planie i koparka gąsienicowa Waryński z tyłu (3. zdjęcie, źródło: UM Mszana Dolna/Mszana Dolna na starych fotografiach).