Finał Pucharu Polski na szczeblu LPPN dla piłkarzy Sokoła Słopnice

Piłkarze Sokoła Słopnice pokonali Płomienia Limanowa w Pucharze Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na boisku im. Zygmunta Łątki w Limanowej.

Jeżeli, ktoś liczył, że mecz pucharowy, będzie toczony pod dyktando piłkarzy ze Słopnic, to został natychmiast wyprowadzony z tego błędu. Zwłaszcza pierwsza połowa w wykonaniu Płomienia Limanowa mogła się podobać zgromadzonej na obiekcie przy ul. Michała Dutki publiczności.

Chociaż obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, nie chcąc specjalnie forsować tempa, to gospodarze byli bardziej aktywni i mieli więcej sytuacji bramkowych. Tych nie wykorzystali: Michał Krywborodenko, Dawid Mrożek, który dwukrotnie miał okazję pokonać Adama Leśniaka, a także Marcin Piwko. Ten ostatni nie zdołał skierować piłkę do pustej bramki.

Po drugiej stronie skuteczności zabrakło w pojedynku z Przemysławem Zawadą – Michałowi Augustynowi i Piotrowi Więckowi.

Od mocnego uderzenia drugą część pojedynku zaczęli  goście. Po koronkowej akcji Sokoła i wymiany piłek między Kordeczką , a Florkiem, ten drugi wystawia piłkę na 17 metr, a Artur Matras technicznym strzałem pokonuje Przemysława Zawadę.

Na kolejną bramkę kibice czekali do 59 minuty. Ponownie w roli egzekutora wystąpił kapitan Sokoła Słopnice, umieszczając futbolówkę końcem buta, tuż przy słupku zespołu bramki Płomienia.

W 79 minucie faulowany w polu karnym został Paweł Grucel. Sędzia tego pojedynku Mateusz Mól wskazał „na wapno”. Minutę później karnego na gola zamienił Dominika Jasica.

Honorowe trafienie również z rzutu karnego zdobył Michał Krywborodenko, po faulu na Dawidzie Mrożku.

Pamiątkowy puchar pojechał do Słopnic. Piłkarzom Sokoła wręczył go prezes LPPN Stanisław Strug wraz z Józefem Królem.

Najciekawsze fragmenty meczu możecie zobaczyć w relacji filmowej, którą prezentujemy poniżej.

Bramki: M. Krywoborodenko (’89 – k.) – A. Matras (’49, ’58), D. Jasica (’80 – k.)

Sędzia: Mateusz Mól

Płomień Limanowa: Zawada – Wąsowicz, A. Gargas, Musiał, M. Piwko, Michalik, T. Łątka, Sz. Koza, Łącki, Mrożek, M. Krywoborodenko.

Rezerwa: K. Koza, M. Puch, A. Górski, M. Śmiałek, K. Koza.

Sokół Słopnice: Leśniak – Gros, Augustyn, Więcek, Matras, Jasica, Kordeczka, J. Florek, P. Nowak, Wiewióra.

Rezerwa: Trzupek, Bolsęga, Grucel, P. Franczak, Pierzchała.