Problemy z alergią? Zobacz ofertę antyalergicznych i przeciwgrzybiczych materacy marki Hilding

Problemy z alergią? Zobacz ofertę antyalergicznych i przeciwgrzybiczych materacy marki Hilding

Alergie dotykają coraz więcej ludzi. W otaczającym nas, coraz mocniej zanieczyszczonym, świecie narażeni jesteśmy na kontakt z wieloma alergenami. Jako że człowiek przesypia średnio jedną czwartą swojego życia, warto zadbać o dobry, bezpieczny sen.

 Alergicy powinni przykładać szczególną uwagę do procesu wyboru materaca. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów i oferują całkiem fajne i zdrowe rozwiązania w przystępnych cenach.

Jaki materac powinni wybrać alergicy?

W materacu najważniejszy jest wkład, jest poniekąd sercem materaca. Nie powinien on gromadzić kurzu ani potu. W materacu nie mogą rozwijać się bakterie ani grzyby. Są one wyjątkowo szkodliwe, szczególnie są groźne dla układu oddechowego, mogą przyczynić się do pogorszenia stanu alergika. Najlepszym wyborem są materace piankowe lub lateksowe. Materace piankowe mogą być termoelastyczne lub wysokoelastyczne. Stanowią dobrą barierę przed roztoczami. Z kolei lateks jako materiał sam w sobie nie gromadzi kurzu, martwego naskórka, również stanowi barierę przed roztoczami. Specjaliści odradzają alergikom materace sprężynowe, gdyż przestrzeń pomiędzy sprężynami może stanowić idealne środowisko dla bakterii i grzybów.

 

Zwróć uwagę na to, czy materac jest dobrze wentylowany. Najlepsze są takie materace o otwartokomórkowej strukturze, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza.

Pokrowiec stanowi także istotny element procesu wyboru materaca. Należy zwrócić uwagę na skład materiału, nie powinny być wykonane z materiałów naturalnych (wyjątkiem jest bawełna). Oprócz funkcjonalności, materiał powinien być przyjemny w dotyku. Pokrowiec musi być hipoalergiczny, powinien dobrze izolować i zapewniać ciepło. Materiał materaca powinien również kontrolować poziom wilgotności w otoczeniu śpiącej osoby i uniemożliwiać przedostawanie się wilgoci w głąb łóżka. Pokrowiec powinien być zdejmowalny, tak by można go było uprać i zapewnić higienę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Materac należy dostosować nie tylko do obniżonej funkcji układu odpornościowego, ale również do swoich potrzeb i oczekiwań. Jako że w nocy powinno się mieć nieskrępowaną możliwość zmiany pozycji, znajdź odpowiedni rozmiar. Z reguły materac powinien być 20 cm wyższy od śpiącej nad nim osoby. Jeśli z kolei szukasz materaca do łóżka jednoosobowego, wybierz materac 90×200. Ponadto materac powinien zapewniać dobrą podporę ciała, nie być ani za twardy, ani za miękki. Co ciekawe, najnowocześniejsze materace mają kilka stref twardości. Oznacza to, że zostały zaprojektowane w taki sposób, że dopasowują się do anatomii ciała. Taki materac więc zapewnia inne wsparcie dla wyższych partii ciała, inne zaś dla niższych. Rozwiązanie to jednak dedykowane jest osobom o „standardowej”, bardzo uniwersalnej budowie ciała.

Warto pamiętać, że po wstaniu, materac musi szybko wrócić do swojej pierwotnej struktury. Dobrze, gdy jakość materiałów, z których wykonany jest materac potwierdzona jest certyfikatem. Gwarantuje to, że producent jest uczciwy i faktycznie oferuje materace najwyższej jakości, niezawierające żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Dodatkowym zapewnieniem jest gwarancja. Materac ma służyć przez lata.

Podczas snu organizm odpoczywa i regeneruje się. Alergicy mają wyjątkowo utrudnione życie, w nocy powinni zafundować sobie zasłużony, spokojny sen. Warto poświęcić swój czas i wybrać odpowiedni model. Oprócz antyalergicznych właściwości, powinien być po prostu komfortowy. Każdy zasługuje na bezpieczny nocny odpoczynek.

Zobacz również