„Ktoś coś zaniedbał. Ktoś o tym zapomniał” – mówił Jan Szynalik o górnej części ulicy Słonecznej. Mieszkańcy poczekają jeszcze na naprawę drogi

„Ktoś coś zaniedbał. Ktoś o tym zapomniał” – mówił Jan Szynalik o górnej części ulicy Słonecznej. Mieszkańcy poczekają jeszcze na naprawę drogi

Mieszkańcy górnej części ulicy Słonecznej w Mszanie Dolnej trzy lata czekają na przywrócenie drogi do pierwotnego stanu. W 2018 r. zakończył się tam I etap budowy kanalizacji. Inwestycja została poprowadzona środkiem asfaltowej drogi. Od tamtej pory przejazd jest tam znacznie utrudniony, a podczas dłuższych opadów woda wypłukuje żwir. W kampanii wyborczej w 2018 r. ówcześni kandydaci na burmistrza i radnego, Anna Pękała i Radosław Rusnarczyk, deklarowali kontynuację działań poprzedników. Od momentu wygrania wyborów nic się jednak nie zmieniło, mimo że ulica Słoneczna jest drogą miejską.

Nie pomogły pisma. Magistrat milczy i nie interesuje się codziennymi problemami użytkowników tej drogi. W końcu temat ten poruszył podczas ostatniej sesji radny z innego okręgu, Jan Szynalik. Jak wynika z odpowiedzi burmistrz Anny Pękały, Urząd Miasta po trzech latach nie jest nawet w stanie wskazać podmiotu odpowiedzialnego za dokończenie inwestycji.

Jeżeli chodzi o ulicę Słoneczną, powiem tak: tam budowa kanalizacji była prowadzona w poprzedniej kadencji. Ja nie wiem, jakie tam były ustalenia, kto ostatecznie ma doprowadzić do stanu poprzedniego tę drogę – odpowiedziała Anna Pękała.

Mieszkańcy nie mogą również liczyć na remont drogi. Miasto nie ma na to środków, a ulica Słoneczna nie jest brana pod uwagę w budżecie na 2022 r.

– Można by było pomyśleć o jakimś większym remoncie na 2023 r. Tam nie jest kwestia drobnego remontu, tylko potrzeba porządnej podbudowy i położenia nawierzchni – stwierdziła burmistrz Mszany Dolnej.

Inwestycja została ukończona w 2018 r. i od tego czasu mieszkańcy jeżdżą po tych dziurach. Nie może tak dalej być, żeby w takim mieście jak Mszana były takie drogi – bezskutecznie argumentował radny Jan Szynalik

Doskonale pan wie, że nie tylko ta droga wymaga remontu. Dofinansowanie na drogę możemy pozyskać tylko z Funduszu Rozwoju Dróg. W 2022 r. możemy złożyć wniosek na 2023 r. o dofinansowanie np. ulicy Słonecznej i jakiejś innej drogi miasta. Tam jest potrzebny porządny remont, a nie drobne rzeczy, a na to, jak państwo wiecie, środków nie mamy i dofinansowanie byłoby tu konieczne. Proponuję, żebyśmy to rozważyli na 2023 r. – zasugerowała burmistrz Mszany Dolnej.

Powiem tylko tyle, że droga miała wrócić do pierwotnego stanu, a nie wróciła. Ktoś coś zaniedbał. Ktoś o tym zapomniał. Tak się można odnieść do tego – zakończył Jan Szynalik.

Burmistrz Pękała nie podała, co przez trzy lata urzędowania zrobiła w tej sprawie. Głosu w tej kwestii nie zabrał również radny z tego okręgu, Radosław Rusnarczyk. Podczas wtorkowej sesji zadał pytania o zatkaną kratkę przy stadionie i nieświecącą latarnię przy ulicy Spadochroniarzy. Mieszkańcy górnej części ulicy Słonecznej nie mają zatem żadnej pewności, że urzędnicy i radni poważnie zajmą się ich sprawą.

Zobacz również