Ferie w regionie. Podsumowanie pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku

Ferie w regionie. Podsumowanie pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku

Zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i sportowe, gry planszowe, występy, spotkania na żywo i online. Oferta dla dzieci i młodzieży na terenie powiatu limanowskiego jest różnorodna i na pewno nie pozwala się nudzić. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć opublikowanych przez organizatorów zimowego wypoczynku w mediach społecznościowych.

GMINA DOBRA

Pierwszy tydzień ferii to pierwszy tydzień półkolonii zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej. Dla dzieci i młodzieży przygotowano różne formy aktywności zarówno w hali sportowej, jak i na świeżym powietrzu. Była również wycieczka do kina. Z kolei Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży „Rodzina” w Porąbce zaproponowała uczestnikom gry i zabawy stolikowe, zajęcia plastyczne i kulinarne, podczas których przygotowano pyszne naleśniki.

GMINA KAMIENICA

W Centrum Edukacji i Tradycji w Kamienicy uczestnicy brali udział w różnorodnych grach i zabawach. Podczas zajęć folklorystycznych uczyli się tradycyjnego tańca tzw. obyrtoka. Dowiedzieli się, jak zapisuje się słowa gwarowe charakterystyczne dla regionu. Zorganizowano także loterię fantową oraz konkursy z nagrodami. Warsztaty muzyczne poprowadził Marek Lipień, dyrygent Gminnej Orkiestry Dętej w Kamienicy. W piątek uczestnicy przenieśli się do świata teatru. Wykonali również prace plastyczne. Biblioteka Publiczna w Szczawie zorganizowała z kolei zajęcia kulinarne. Młodzi cukiernicy wykonali drożdżowe rogaliki z marmoladą. Zwieńczeniem zajęć była wspólna degustacja.

GMINA LIMANOWA

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi tydzień upłynął pod hasłem przygotowań niespodzianek dla babć i dziadków. Warsztaty zostały przeprowadzone online, a zwieńczeniem była publikacja nagrania z udziałem Katarzyny Koniecznej, aktorki i śpiewaczki operowej. Słowno-muzyczna prezentacja to propozycja do wspólnego oglądania dla dziadków i wnuków.

MIASTO LIMANOWA

W Limanowej zajęcia zorganizowały Limanowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. W Limanowskim Domu Kultury dzieci miały okazję zapoznać się ze sztuką batiku – techniką malarską polegającą na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku. Powstały także ekologiczne plecaki, ozdobne ramki na zdjęcia, lasy w słoikach, broszki. Zorganizowano też zajęcia taneczne. W Miejskiej Bibliotece Publicznej najmłodsi tworzyli ekostroje postaci z bajek na zaplanowany na piątek 21 stycznia pokaz mody. W tym dniu odbyło się również spotkanie z autorką książek dla dzieci, Kariną Gamoń. Dzieci uczestniczyły w warsztatach dotyczących anatomii i procesów zabiegowych. Zabawa połączona z nauką  – z tej propozycji skorzystały natomiast dzieci, które odwiedziły Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Zgłębiały m.in. tajniki kaligrafii.

GMINA ŁUKOWICA

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy postawił na kreatywność uczestników. Najważniejszym punktem tygodnia było tworzenie rzeźb z papieru. Podczas zajęć, prowadzonych przez Elżbietę Rusnak, powstały papierowe krainy i bohaterowie fantastycznych opowieści. Z kolei w świetlicy w Jastrzębiu dzieci przygotowały laurki dla babć i dziadków.

MIASTO MSZANA DOLNA

Sportową przygodę przeżyli uczestnicy półkolonii zorganizowanej przez UKS „Beskid” Mszana Dolna. Instruktorzy przygotowali różne aktywności ruchowe w hali przy Szkole Podstawowej nr 1. Nie zabrakło także doskonalenia techniki jazdy na nartach na stoku w Kasinie Wielkiej.

GMINA TYMBARK

W Tymbarku zajęcia odbywały się Bibliotece Publicznej. Z kolei w świetlicy w Zamieściu zajęcia plastyczne z wykorzystaniem słodkości przeprowadziła Wiesława Frączek.


źródła: Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej; Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży „Rodzina” w Porąbce; Centrum Edukacji i Tradycji w Kamienicy; Biblioteka Publiczna w Szczawie; Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi; Limanowski Dom Kultury; Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej; Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej; Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy; świetlica w Jastrzębiu; UKS „Beskid” Mszana Dolna, świetlica w Zamieściu; oprac. MAG

fot. organizatorzy zajęć

Zobacz również