Magda marzy o turnusie rehabilitacyjnym i aktywnym wózku. Liczy się każdy miły gest i każda złotówka

Magda marzy o turnusie rehabilitacyjnym i aktywnym wózku. Liczy się każdy miły gest i każda złotówka

Magda Klimek uczy się w technikum reklamy w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej. Każdego dnia zdobywa nową wiedzę, jednocześnie dążąc do samodzielności. Jej marzeniem jest wakacyjny turnus rehabilitacyjny w Centrum Origin w Krakowie oraz aktywny wózek. Całkowity koszt turnusu i wózka to 55 000 zł. Kwota ta przekracza możliwości rodziny. Każdy z nas może pomóc Madzi w realizacji tego marzenia.

– Magda urodziła się w 6 miesiącu ciąży, ważyła zaledwie 800 g, co wiązało się z licznymi komplikacjami. Ma rozpoznane mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym. Objęta jest specjalistyczną opieką neurologiczną, ortopedyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną i endokrynologiczną w Krakowie w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Niedługo skończy się możliwość leczenia w tym szpitalu i trzeba szukać opieki specjalistów w poradniach. Od szóstego miesiąca życia korzysta ze specjalistycznej rehabilitacji w Tymbarku. Magda nie porusza się samodzielnie. Funkcjonuje na wózku inwalidzkim, w balkoniku i na wózku elektrycznym. Ma liczne przykurcze, co wymaga codziennej rehabilitacji, masaży i rozciągania. Od najmłodszych lat Madzia dzielnie walczy o swoją samodzielność. Wesprzyjmy Madzię w jej wytrwałym dążeniu do większej samodzielności. Potrzebuje dodatkowej, stałej, specjalistycznej rehabilitacji, rozszerzenia diagnostyki. Częste dojazdy na konsultacje, leczenie i rehabilitację wiążą się także z dużymi kosztami – czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” z Wiśniowej, które zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz Magdy.

O swojej historii i marzeniach Magda napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Około dwóch lat temu, przeglądając różne informacje na temat rehabilitacji, natrafiłam na robota do terapii chodu. Od razu bardzo mnie on zainteresował, ponieważ poprzez symulacje prawidłowego chodu mógł on sprawić, że powstaną nowe połączenia nerwowe w miejsce tych uszkodzonych. Jednak na tamten moment taka rehabilitacja okazała się niemożliwa, ponieważ najbliższy ośrodek z takim urządzeniem znajdował się za daleko. W maju tego roku dowiedziałam się, że w Krakowie powstało Centrum Origin Polska, w którym znajduje się właśnie ten robot i już od wakacji zaczęłam tam cykl rehabilitacji. Efekty pojawiły się już po pierwszych kilku ćwiczeniach. Poczułam się lepiej, moja stabilność i równowaga poprawiły się oraz zaczęłam lepiej wykonywać wiele czynności. Obecnie kontynuuję rehabilitację, jednak z mniejszą częstotliwością. Do codziennego funkcjonowania potrzebny jest mi wózek, który jest dostosowany do mnie. Wózek, który teraz posiadam jest źle dopasowany, przez co mnie ogranicza. Stąd moje marzenie o wakacyjnym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Origin w Krakowie oraz aktywnym wózku. Całkowity koszt turnusu i wózka to 55 000 zł. Wiem, że to marzenie dla mojej rodziny jest zbyt ciężkie do spełnienia, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. W tym celu Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” w Wiśniowej pomogło mi w utworzeniu internetowej zbiórki pieniędzy, by spełnić moje marzenie. Każda złotówka jest dla mnie ważna, ponieważ przybliża mnie ona do spełnienia mojego marzenia. Dziękuję za każdy miły gest.

Madzi Klimek można pomóc, przekazując darowiznę za pomocą formularza online na stronie internetowej https://badzmyrazem.org/komu-pomagamy/madzia-klimek/

Można również dokonać tradycyjnego przelewu na konto stowarzyszenia w Banku Spółdzielczym w Dobczycach: 62 8602 0000 0008 0026 4750 0001; tytułem: MADZIA KLIMEK.

Trzecia możliwość to przekazanie 1% podatku – KRS: 0000343690; cel szczegółowy: MADZIA KLIMEK.

źródło: Bądźmy Razem Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej oraz profil Magdy Klimek; oprac. MAG

fot. arch. Magdy Klimek

Zobacz również