Piąte miejsce Aleksandry Kołodziej w biegu sprinterskim podczas Mistrzostw Polski Seniorów

Aleksandra Kołodziej, zawodniczka LKS Witów ski, zajęła wysokie piąte miejsce w biegu sprinterskim w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Narciarskich w Zakopanem. Cztery pierwsze miejsca zajęły zawodniczki trenujące w kadrach krajowych.

Ola Kołodziej startuje w kategorii wiekowej juniorka młodsza (do lat 18). W zawodach Pucharu Polski (Puchar Grupy Azoty) w grudniu 2021 r. w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce w biegu na 7,5 km techniką klasyczną. Wynik z Mistrzostw Polski Seniorów cieszy tym bardziej, że do tej pory Ola nie notowała dobrych występów w biegach sprinterskich. Podobny sukces, kilka lat temu, był udziałem jej starszej siostry – Klaudii. Tym bardzo dobrym wynikiem Ola zgłasza gotowość do trenowania w kadrze juniorów oraz reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy (EYOF), które tej zimy mają odbyć się w Finlandii – informuje trener Krzysztof Jarosz

źródło: Krzysztof Jarosz/LKS Witów ski; oprac. MAG