Zawodnicy LKS „Witów ski” zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

W 2022 roku Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe obchodzi jubileusz 75-lat istnienia. Z tej okazji reaktywowano mistrzostwa kraju klubów należących do tej organizacji w różnych dyscyplinach sportu. Ostatni raz takie zawody odbyły się 17 lat temu.

22 stycznia w Tomaszowie Lubelskim przeprowadzono zawody narciarskie, w których wystartowały reprezentacje pięciu województw. Nie zabrakło biegaczy trenujących w klubie „Witów ski” Mszana Górna. Najlepsze miejsca wywalczyli: Ewelina Kołodziej – II miejsce w kategorii seniorek; Wioleta Opyd – II miejsce w kategorii juniorek; Aleksandra Kołodziej – I miejsce, a Patrycja Smoter – II miejsce w kategorii juniorek młodszych; Wojciech Dawiec – III miejsce w kategorii do 13 lat.

W klasyfikacji drużynowej LKS „Witów ski” w Mszanie Górnej zajął II miejsce za klubem z Tomaszowa Lubelskiego. 17 lat temu klub z Mszany Górnej wywalczył w tych zawodach I miejsce. W tym roku, z różnych powodów, nie wszyscy zawodnicy mogli wystartować w terminie zaplanowanym przez organizatorów, co zmniejszyło szanse na wygraną. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych zawody zostały przeprowadzone w sposób bardzo okazały, stosownie do jubileuszu – podsumowuje trener Krzysztof Jarosz.

źródło: Krzysztof Jarosz/„Witów ski” Mszana Górna; oprac. MAG