Dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze z powiatu limanowskiego nagrodzone w Podegrodziu

Dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze z powiatu limanowskiego nagrodzone w Podegrodziu

W 25. edycji Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” wystąpiło 27 wykonawców z różnych regionów etnograficznych. Nie mogło zabraknąć grup z powiatu limanowskiego, które mimo czasu epidemii dbają o to, by tradycja nie zaginęła.

W kategorii grup dziecięcych równorzędnymi pierwszymi miejscami zostały nagrodzone grupy: „Z gwiazdą” z Siekierczyny, „Z szopką” ze Słopnic oraz „Pastuszki” z Zasadnego. Grupy otrzymały nagrody w wysokości 750 zł. Drugie miejsce i 550 zł otrzymała grupa „Z szopką” z Męciny. Trzecie miejsce i 450 zł jury przyznało grupie „Z gwiazdą i turoniem” z Niedźwiedzia.

Wśród grup młodzieżowych równorzędne pierwsze miejsca i 850 zł otrzymały grupy „Z gwiazdą” z Sadku-Kostrzy i „Herody” z Zalesia.

Występy oceniała komisja w składzie: Maria Danuta Cetera – etnograf, dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, Benedykt Kafel – etnograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK „Sokół”, Marta Smólczyńska – etnolog / MCK „Sokół”.


źródło: MCK „Sokół” w Nowym Sączu; oprac. MAG

fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie, zespół regionalny „Mali Słopniczanie”, zespół regionalny „Zasadnioki”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie, Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Halny”, Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy oraz kadry z retransmisji

Zobacz również