Katarzyna Orzeł otworzyła w Mszanie Dolnej gabinet kosmetologii leczniczej i estetycznej. Z pomocą przyszedł Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej i rodzice

Katarzyna Orzeł otworzyła w Mszanie Dolnej gabinet kosmetologii leczniczej i estetycznej. Z pomocą przyszedł Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej i rodzice

W trudnym czasie epidemii, gdy każdy obawia się o swoją przyszłość, zdecydowała się założyć własną firmę. Katarzyna Orzeł otworzyła w Mszanie Dolnej gabinet kosmetologii leczniczej i estetycznej.

Gabinet funkcjonuje już miesiąc. Zanim jednak pani Katarzyna obsłużyła pierwszych klientów, potrzebowała czasu na remont lokalu, a także zakup sprzętu i wyposażenia. Z pomocą przyszedł Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej i jej rodzice.

– Miałam obawy i wahałam się, czy ten czas jest dobry, aby otworzyć własną działalność gospodarczą. Jednak, widząc po osobach, które tu przychodzą i pytają o zabiegi, liczę, że będzie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Mam nadzieję, że uda mi się rozwinąć mój gabinet, poszerzając również ofertę – podkreśla Katarzyna Orzeł, właścicielka gabinetu kosmetologii leczniczej i estetycznej SkinCare w Mszanie Dolnej.

Właśnie dla takich osób, jak pani Katarzyna, Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej uruchomił środki na uruchomienie działalności gospodarczej. Zainteresowanie otrzymaniem dotacji na razie nie jest tak duże, jak  miało to miejsce w latach poprzednich.

– W tym roku na wszystkie programy pomocowe mamy zarezerwowanych 25 mln zł. Wykorzystaliśmy już 5 mln zł. Do tej pory takich wniosków zostało złożonych ponad 400, z czego na rozpoczęcie działalności 81. Dopóki mamy pieniądze, ten nabór wniosków trwa. Jest to nabór ciągły. Wszystkie wnioski rozpatrujemy na bieżąco – mówi Marek Młynarczyk, dyrektor PUP w Limanowej. 

Te osoby, które chciałyby skorzystać ze środków pomocowych, odsyłamy na stronę PUP w Limanowej.

 

Zobacz również