„Lokomotywa” to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby serca i wrażliwości na drugiego człowieka

„Lokomotywa” to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby serca i wrażliwości na drugiego człowieka

„Lokomotywa” to Dzienny Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, który funkcjonuje przy ul. Krakowskiej 8 w Limanowej. Jeszcze w okresie śpiewania kolęd odwiedziliśmy to miejsce z naszą kamerą.

Placówka została uruchomiona w październiku 2020 roku. Dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, opieką zostało objętych 60 dzieci.

Każde z nich może liczyć na pomoc psychologiczną, a także skorzystać z porady logopedy. Oprócz tego są prowadzone zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego i matematyki.

„Lokomotywa” dała swoim podopiecznym możliwość rozwijania zamiłowań artystycznych (muzyka, zajęcia filmowe) i turystycznych.

Na zaproszenie organizatorów dla wszystkich zgromadzonych wystąpił zespół No Brothers. Akustyczny koncert był dobrą okazją nie tylko do wysłuchania kolęd i pastorałek, ale też wspólnego ich śpiewania. Była to też okazja do tego, aby opowiedzieć o „Lokomotywie” – inicjatywie, która zrodziła się z potrzeby serca i wrażliwości na drugiego człowieka.

Zobacz również