Marszałek Witold Kozłowski deklaruje wsparcie finansowe remontu wieży widokowej na Mogielicy

Marszałek Witold Kozłowski deklaruje wsparcie finansowe remontu wieży widokowej na Mogielicy

Dzięki współpracy gmin Dobra, Kamienica i Słopnice oraz powiatu limanowskiego z samorządem województwa małopolskiego możliwy będzie remont wieży widokowej na Mogielicy. To jeden z najstarszych punktów widokowych w regionie, który po latach eksploatowania nie spełnia już wymogów technicznych i dalsze jego użytkowanie jest niemożliwe.

– Beskid Wyspowy ze swoim nietypowym ukształtowaniem terenu jest niezwykle atrakcyjnym obszarem turystycznym, a jego najwyższy szczyt, Mogielica, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularnym celem wycieczek turystycznych. Rozwój i promocja tzw. miast wiodących to podstawa polityki regionalnej zarządu, któremu mam zaszczyt przewodniczyć. Przykładem tego jest właśnie współpraca z samorządami, której efektem będzie budowa nowej wieży widokowej na Mogielicy – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Ostatni raport ruchu turystycznego pokazał, że Małopolska – mimo pandemii koronawirusa – wciąż jest ważnym punktem turystycznym na mapie Polski. Odwiedziło nasz region ponad 13 milionów turystów! Spadek, który odnotowaliśmy jest dla nas tylko i wyłącznie mobilizacją do dalszej pracy – dla Małopolski i Małopolan, dlatego bardzo się cieszę, że marszałek Małopolski wyraził wolę wsparcia projektu odtworzenia wieży widokowej w powiecie limanowskim – dodaje Iwona Gibas z zarządu województwa.

W tej sprawie zostanie podpisany list intencyjny pomiędzy województwem a samorządami, które są zaangażowane w projekt. Wstępny koszt inwestycji to ponad 980 tys. złotych.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; oprac. MAG

fot. Tv28

Zobacz również