– Pomnożone dobro wraca i daje radość – mówił o. Marek Kustroń podczas zagórzańskiej mszy św.

– Pomnożone dobro wraca i daje radość – mówił o. Marek Kustroń podczas zagórzańskiej mszy św.

Zespół regionalny „Łostowianie” przygotował oprawę muzyczną kolejnej zagórzańskiej mszy św. W zabytkowej świątyni pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu spotkali się ci, którzy aktywnie promują zagórzańskie tradycje, jak i ich sympatycy.

O. Marek Kustroń w homilii podkreślił, że warto czynić dobro i je pomnażać. Należy podejmować zadania, do których Bóg powołuje każdego człowieka. Jedną z takich form jest rozwijanie talentu muzycznego i pielęgnowanie rodzimej tradycji. O. Marek Kustroń nawiązał w ten sposób do zaangażowania dzieci i młodzieży w przygotowanie oprawy Eucharystii. Zagrali i zaśpiewali uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, absolwenci tej szkoły, a także zaprzyjaźnieni muzycy. Opiekę nad grupą sprawowały dyrektor Janina Flig oraz Małgorzata Dudzik.

Po mszy św. zespół wystąpił na placu przed kościołem. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej częstowały uczestników słodkimi wypiekami. Na kilku stoiskach można było nabyć zagórzańskie rękodzieło.

Zobacz również