Powstał reportaż o Kasinie Wielkiej: "Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej"

Powstał reportaż o Kasinie Wielkiej: "Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej"

"Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej". Tak brzmi tytuł reportażu, który zrealizowaliśmy pod koniec ubiegłego roku.

Reportaż opowiada o Kasinie Wielkiej. Trwa niewiele ponad 2 godziny. Jest, to sentymentalna podróż dziennikarki i reportażystki Julii Niemiec do rodzinnej miejscowości.

Kasinę Wielką poznaje poprzez rozmowy z jej mieszkańcami. Odwiedza charakterystyczne miejsca, które chętnie odwiedzają nie tylko turyści, ale są jej wizytówką.

Reportaż wzbogacają archiwalne fotografie, które na potrzeby reportażu przekazali mieszkańcy Kasiny Wielkiej. Nie brakuje również materiałów filmowych, które w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowaliśmy w tej miejscowości.

Zdjęcia do reportażu trwały miesiąc, a montaż i jego obróbka blisko miesiąc. Film został zapisany na płycie DVD w ilości 150 egzemplarzy.

Bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięcia. Skromnymi siłami (bez projektów i samorządowych czy unijnych pieniędzy) i przy zaangażowaniu wielu osób uwieczniliśmy w kadrze naszą przeszłość i teraźniejszość. Coś po sobie pozostawimy. Mam nadzieję, że i potomni docenią ten wspólny wysiłek. Być może ten film zachęci mieszkańców, aby pomyśleli o wydaniu albumu o Kasinie Wielkiej.

A teraz zapraszamy do oglądania krótkiej zapowiedzi reportażu: „Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej”.

Zobacz również