RallyTAXI – w niedzielę event dla fanów motoryzacji w Żegocinie

RallyTAXI – w niedzielę event dla fanów motoryzacji w Żegocinie

W najbliższą niedziele podczas akcji charytatywnej „Gramy dla Dawida” w Żegocinie odbędzie się również event motoryzacyjny „RallyTAXI”.

Fani rajdów samochodowych będą mieli możliwość przejazdów na fotelu pilota z najlepszymi kierowcami rajdowymi po 2-kilometrowym odcinku specjalnym. Impreza ma na celu pomoc w zebraniu środków na leczenie 11 letniego Dawida chorego na nowotwór pnia mózgu. Organizatorzy zapowiadają również dodatkowe atrakcje. 

To druga edycja wydarzenia, które po raz pierwszy zostało zorganizowane dwa lata temu i okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Akcja rozpocznie się już o godzinie 9 rano w centrum Żegociny. Na starcie RallyTAXI staną najlepsi kierowcy rajdowi m.in. Kacper Wróblewski, II Wicemistrz Polski w klasie 2 w sezonie 2021, Maciej Gaca ze swoją Fiestą PROTO, Mery Czepiel – Mery Racing Team zawodniczka BMW M2 Cup, Jurek Smagała – Wicemistrz Polski w klasie hr4, Zbyszek Kotarba -Mistrz Polski w klasyfikacji gen. kategorii FIA-4 z 2018 roku, pochodzący z BocheńszczyznyŁukasz Mrożek oraz wielu innych utytułowanych kierowców. Fani motoryzacji będą mieli możliwość wykupienia przejazdów z zawodnikami.
Każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy pilot rajdowy, jadąc z najlepszymi kierowcami na prawym fotelu.
Trasa będzie prowadziła przez 2-kilometrowy odcinek asfaltowo-szutrowy urozmaicony przez m.in. beczki i ósemki. „Postanowiliśmy postawić na tą samą trasę co w pierwszej edycji rallyTAXI, ponieważ odcinek został dobrze odebrany zarówno przez kibiców jak i zawodników” – powiedział Dominik Bubula, jeden z współorganizatorów wydarzenia. „Zapewniam, że każdy kto usiądzie na prawym fotelu poczuje adrenalinę”

Trasa rallyTAXI z lotu ptaka. Fot: FlyShot, Grafika: Dawid Kaleta.

O godzinie 12 odbędzie się pokaz driftu prowadzony przez Git Familia Drift oraz pokaz Stuntu Motocyklowego. Na placu w centrum Żegociny ustawią się również samochody zabytkowe, sportowe, odbędzie się zlot SUBARU. Będzie możliwość przejazdów quadami i Buggy. Prowadzone będą również licytacje gadżetów motoryzacyjnych m.in. koszulka z autografem SébastienaLoeb’a i wiele innych gadżetów i usług motoryzacyjnych.

Zobacz również