Tomek Janczak potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Uczeń tymbarskiej szkoły walczy z ostrą białaczką szpikową

Tomek Janczak potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Uczeń tymbarskiej szkoły walczy z ostrą białaczką szpikową

Tomasz Janczak, uczeń 3 klasy liceum wojskowego w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, potrzebuje naszej pomocy. Musi się zmierzyć z chorobą i na leczenie potrzebuje pieniędzy.

Na początku lutego Tomasz Janczak usłyszał okrutną diagnozę: ostra białaczka szpikowa z bardzo dużą leukocytozą. Chemioterapia zaczęła się już następnego dnia.

– Ta wiadomość wywróciła nasz świat do góry nogami. Rozpoczęła się walka i wyścig z czasem 18-letniego maturzysty, harcerza na czynnej służbie i niezwykle dobrego człowieka – czytamy na portalu zrzutka.pl

To właśnie tam prowadzona jest zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

– Potrzebne jest Państwa wsparcie finansowe na dalsze leczenie. Koszty zaczynają się mnożyć i nas przerastać. Zaczęło się niepozornie, od powiększonego węzła chłonnego, a skończyło na szokującej diagnozie. Teraz rytm życia Tomka wyznaczają cykle chemioterapii i ciągłe badania. Szkolną ławkę i przygotowania do matury zamienił na łóżko szpitalne. Przed nami długie leczenie a potem przeszczep – pisze pan Paweł Janczak.

Tomek jest uczniem 3 klasy liceum wojskowego w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji narodowej w Tymbarku. Po ukończeniu szkoły chciałby wstąpić w szeregi wojska. To jego marzenie. Ma czworo rodzeństwa. Jest również harcerzem i chętnie bierze udział w akcjach dobroczynnych pomagając innym. Teraz sam potrzebuje wszystkich nas i naszej pomocy. 

– Strach o życie Tomka paraliżuje nas każdego dnia, ale walczymy! Pełni nadziei o lepsze jutro rozpoczęliśmy leczenie. Wierzymy, że wspólnymi siłami i ogromnym wsparciem pokonamy tę straszną chorobę! Błagamy o pomoc, o ratunek, o cud. Nie bądź obojętny, jeśli tylko możesz– pomóż, jeśli nie możesz – udostępnij. Powiedz o Tomku innym, bo tylko razem możemy uratować jego życie! – pisze pan Paweł Janczak.

Link do zbiórki jest TUTAJ

 

Zobacz również