W niedzielę oraz Środę Popielcową Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje zbiórki środków pieniężnych na pomoc humanitarną

W niedzielę oraz Środę Popielcową Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje zbiórki środków pieniężnych na pomoc humanitarną

W niedzielę, 27 lutego, oraz w Środę Popielcową przy wszystkich świątyniach w Archidiecezji Krakowskiej odbędą się zbiórki środków pieniężnych na pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.

Koordynacją działań w Archidiecezji Krakowskiej w porozumieniu z wojewodą małopolskim zajmuje się Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która przygotowała już 700 miejsc dla uchodźców. Wszelkie zgłoszenia gotowości przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, jak również chęć zaangażowania się w wolontariat, należy zgłaszać na adres e-mail: ukraina@diecezja.pl. Całodobowy kontakt z Caritas Archidiecezji Krakowskiej jest możliwy również pod numerem telefonu +48 780 604 584.

W związku z zaistniałą sytuacją orgaznizowana jest także zbiórka rzeczowa. Niezbędne są: koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne, woda pitna, żywność długoterminowa, środki higieniczne, środki czystości, pampersy.

Caritas prosi ponadto o zgłaszanie możliwości transportu i przestrzeni magazynowej. Poszukuje też wolontariuszy – tłumaczy języków: rosyjskiego, ukraińskiego i angielskiego.

Środki finansowe można przekazywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Uchodźcy – Ukraina.


źródło: Archidiecezja Krakowska; oprac. MAG

fot. Archidiecezja Krakowska

Zobacz również