49 nowych policjantów złożyło ślubowanie. 1 funkcjonariusz rozpocznie pracę w Komendzie Powiatowej w Limanowej

49 nowych policjantów złożyło ślubowanie.  1 funkcjonariusz rozpocznie pracę w Komendzie Powiatowej w Limanowej

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 49 nowych policjantów i uroczyste pożegnanie odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy. Ślubowanie to rezultat pierwszego przyjęcia w 2022 roku, które miało miejsce 7 marca 2022 r. Do garnizonu małopolskiego przyjęto 49 nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej w Limanowej zostanie przydzielony 1 policjant.

I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki odczytał słowa roty ślubowania. Następnie, każdemu z nich razem z Krzysztofem Durkiem, wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował wyboru zawodu. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji.

Gratuluję Wam podjętego wyboru i pomyślnego przejścia wielomiesięcznego, trudnego procesu doboru. Czeka Was ciężka służba, ale ciekawa i dająca ogromną satysfakcję w przyszłości. Przed Wami nauka w szkole policyjnej, poświęćcie ten czas na samokształcenie, naukę przepisów prawa, bierzcie przykład ze starszych kolegów, korzystajcie z ich doświadczenia – powiedział inspektor Strzelecki.

Przystępujecie do służby w czasach trudnych, korzystajcie z doświadczenia starszych kolegów, to bardzo pomaga w  służbie. Życzę Wam, aby każdy z Was po latach zakończył służbę usatysfakcjonowany, spełniony zawodowo – powiedział doradca wojewody Krzysztof Durek. 


źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie; oprac. MAG

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Zobacz również