Kamery nie przeszkadzają wandalom: Dewastują ławki, altanki i malują budynki. Limanowski magistrat apeluje

Kamery nie przeszkadzają wandalom: Dewastują ławki, altanki i malują budynki. Limanowski magistrat apeluje

Limanowski magistrat apeluje o rozwagę i zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta, aby nie pozostawali bierni w przypadkach chuligańskich wybryków. Na internetowej stronie miasta opublikowano komunikat w tej sprawie.

Władze Limanowej zaniepokojone są zniszczeniami, które dokonano w nowych obiektach i miejscach, które niedawno oddano do utyku. Mowa tutaj o limanowskim rynku, Parku Miejskim oraz Parkingu Św. Krzysztofa.

– Niepokój budzi niszczenie nowo zbudowanych obiektów oraz urządzeń komunalnych  przez mieszkańców miasta-wandali, którzy dewastują ławki, altanki, malują budynki. Mając na względzie  troskę  o mienie  miejsca te zostały objęte monitoringiem, w efekcie czego coraz częściej sprawcy wybryków chuligańskich ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie – jak  chociażby w przypadku  niszczenia mienia na parkingu Św. Krzysztofa – czytamy w opublikowanym komunikacie.

– Chuligańskie wybryki, dewastacje i uszkodzenia mienia miały także miejsce w innych częściach miasta – wobec sprawców tych zdarzeń również prowadzone jest postępowanie, celem doprowadzenia ich do poniesienia odpowiedzialności za popełnione czyny.

Stąd też apel limanowskiego samorządu do mieszkańców miasta, aby nie byli bierni na takie zachowanie tych, którzy bezmyślnie niszczą obiekty i urządzenia. .

– Mienie miejskie to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać i je szanować. Apelujemy więc o rozwagę i  zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta, by nie pozostawali bierni w przypadkach chuligańskich wybryków i w razie zauważenia negatywnych zachowań powiadomili policję lub straż miejską, co pozwoli uniknąć chuligańskich wybryków w mieście, czy też ukarać winnych dewastacji.

Telefon alarmowy na policję to 997. Telefon do straży miejskiej : 790 203 105.

Zobacz również