Limanowa stawia na ekologię. 2 kwietnia odbędzie się kiermasz „Zero waste – nie marnuj”

Limanowa stawia na ekologię. 2 kwietnia odbędzie się kiermasz „Zero waste – nie marnuj”

W sobotę, 2 kwietnia, w obiekcie „Mój Rynek” w Limanowej odbędzie się kiermasz ekologiczny „Zero waste – nie marnuj”. Jest to działanie w ramach realizacji programu LIFE dla Małopolski.

– Celem akcji jest propagowanie dobrych nawyków i dbanie o ochronę powietrza i środowiska. Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Limanowa, dzieci, młodzież i dorosłych. Na miejscu będzie możliwość sprzedaży lub wymiany zbędnych czy zalegających w domach rzeczy. Dla uczestników wydarzenia na miejscu udostępnione będą zadaszone stoiska. Udział jest bezpłatny, a warunkiem udziału jest pozostawienie po sobie porządku – informuje limanowski magistrat.

Dodatkowo za dostarczone elektroodpady w postaci m.in. baterii (min. 30 szt.) czy też plastikowe nakrętki (min. 50 szt.) będzie można otrzymać sadzonkę drzewka ozdobnego.

Nad akcją będzie czuwał ekodoradca Urzędu Miasta Limanowa, który chętnie udzieli informacji na temat możliwości pozyskania dotacji na termomodernizacje budynków  (kontakt z ekodoradcą pod nr. tel.: 18 337 20 54 wew.164).


źródło: Urząd Miasta Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Miasta Limanowa

Zobacz również