Limanowscy artyści zagrali dla Ukrainy. Podczas koncertu zebrano 7652,74 zł

Limanowscy artyści zagrali dla Ukrainy. Podczas koncertu zebrano 7652,74 zł

W niedzielę limanowscy artyści zagrali i zaśpiewali dla ofiar wojny w Ukrainie. Komitet społeczny „Razem dla Ukrainy” zebrał do puszek 7652,74 zł. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpili: chór „LimaNovum”, Łukasz Jemioła, Sylwia Zelek-Golonka, Krystian Jaworz, Limanowska Orkiestra Kameralna oraz zespół „Redford”. Koncert prowadziła Zuzanna Franczyk.

Koncertem chcieliśmy przesłać wszystkim walczącym o wolność Ukrainy wyrazy wsparcia i solidarności, bo życie w wolnym kraju to święte prawo każdego człowieka. W jednym miejscu spotkali się muzycy i wokaliści pochodzący z Limanowej. Wszystkich zaś powitała dyrektor Limanowskiego Domu Kultury – Magdalena Szczygieł-Smaga oraz burmistrz miasta Limanowa Władysław Bieda – patron honorowy koncertu, który odczytał także list z podziękowaniem od władz miasta Truskawiec na Ukrainie za pomoc okazaną do tej pory – napisali organizatorzy wydarzenia.

Część artystyczną rozpoczął chór „LimaNovum”, który zaśpiewał hymn Ukrainy. Ta uroczysta chwila miała szczególne znaczenie dla dyrygenta, Ivana Vrublevsky’ego oraz jego żony, którzy pochodzą z Ukrainy.

Łukasz Jemioła, artysta na co dzień zaangażowany w pomoc uchodźcom, wyraził swoimi utworami tęsknotę za wolnością i pokojem. Drugą część koncertu rozpoczął występ Sylwii Zelek-Golonki, której akompaniował Krystian Jaworz. Artystka w poruszającym utworze „Modlitwa” zaśpiewała o wierze w lepsze jutro i lepszy świat. Występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej pozwolił nam przenieść się myślami do ukraińskich krajobrazów, a kończący koncert zespół „Redford” wprowadził uczestników w atmosferę melancholii i zadumy – czytamy w relacji na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury.

Koncert zakończył utwór „Imagine” Johna Lennona w wykonaniu zespołu „Redford”, Krystiana Jaworza i Sylwii Zelek-Golonki. Oświetlenie, nawiązujące do narodowych barw Ukrainy, przygotowała firma Sk-Audio Zbigniew Sułkowski. Tulipany, wręczane każdemu uczestnikowi koncertu, wykonały seniorki z pracowni robótek ręcznych LDK. Organizację wydarzenia wsparła restauracja „Siwy Brzeg”.

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

Zobacz również