Obywatele Ukrainy, przebywający w gminie Niedźwiedź, uczestniczyli w prawosławnym nabożeństwie

Obywatele Ukrainy, przebywający w gminie Niedźwiedź, uczestniczyli w prawosławnym nabożeństwie

Wolontariusze stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” pomogli zorganizować prawosławne nabożeństwo dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie gminy Niedźwiedź.

O umówionej godzinie wszyscy zainteresowani spotkali się w stołówce z ks. Jarosławem Antosiukiem na wspólnej modlitwie. W słowie wstępnym krakowski duchowny przedstawił się zebranym i opowiedział o Polskiej Cerkwi Prawosławnej, po czym zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. Odprawione zostały nabożeństwo o pokój w Ukrainie i szybkie zakończenie wojny oraz nabożeństwo za wszystkich zmarłych, którzy zginęli w trakcie działań wojennych. Modlitwie towarzyszyły wzruszenie, radość i łzy. Dziękując za nabożeństwa, zebrani prosili o kolejne spotkania, które są dla nich bardzo potrzebne i ważne – podkreśla Karolina Maria Zapała, prezes stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość”.

W ośrodku w Koninkach dyżury pełnią wolontariusze – mieszkańcy gminy Niedźwiedź i uczniowie szkoły ponadpodstawowej z Mszany Dolnej. Pomagają oni organizować opiekę nad dziećmi.

źródło: Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”; oprac. MAG

fot. Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”

Zobacz również